سویا و اسپانیول به فینال جام یوفا راه یافتند

سویا و اسپانیول به فینال جام یوفا راه یافتند

در دور برگشت مسابقات نیمه نهایی جام یوفا، سویا، در زمین خود، و در برابر اوساسونا، ورق را برگرداند و با پیروز دو بر صفر مقابل میهمان، بار دیگر به فینال جام یوفا راه یافت.
فابیانو، مهاجم سویا
فابیانو، گل اول سویا در مسابقه برگشت را به ثمر رساند.

اوساسونا که در بازی رفت، سویا را شکست داده بود، تمایل بیشتری به تاکتیک های تدافعی نشان داد. اما عطش سویا برای گلزنی، (21 شوت به دروازه اوساسونا در برابر تنها 6 شوت از سوی این تیم) در نهایت در دقیقه 37 به موقعیتی در نزدیکی دروازه برای کلمنته لویس فابیانو، مهاجم سویا منجر شد که این بازیکن هم با استفاده از این موقعیت، در مجموع دو تیم را به تساوی کشاند.

اما غلبه سویا بر بازی ادامه یافت و در اوایل نیمه دوم رناتو با ضربه ای از 35 متری دروازه، نشان داد که میزبان تا چه اندازه مایل است به فینال راه یابد.

اما دقایقی بعد، ریکاردو، دروازه بان اوساسونا، به این اندازه خوش شانس نبود و باز رناتو، از غفلت مدافعان اوساسونا استفاده کرد و پاس دیدنی دانیل آلوز را در دروازه اوساسونا جای داد.

پیر وبو، بازیکن اوساسونا، موقعیت جبران گل خورده و شکست دادن سویا را داشت، اما ضربه سر او، به تیر دروازه برخورد کرد.

آلمانی ها، بازهم راه موفقیت را گم کردند.

فران کورو، بازیکن خط میانی اسپانیول
فران کورو، بازیکن خط میانی اسپانیول، زننده گل اول اسپانیول

گل دقیقه چهار هیوگو آلمیدا که با استفاده از اشتباه دروازه بان اسپانیول به ثمر رسید، این امید را پدید آورد که وردربرمن، کابوس شکست سه بر صفر در برابر اسپانیول را از خاطره ها پاک خواهد کرد.

اما وردر برمن که در بازی رفت، دروازه بان خود را با یک کارت قرمز از دست داد، در زمین خود هم نتوانست بازی را 11 نفره به پایان ببرد.

داور، دو خطای میروسلاو کلوزه را در 20 دقیقه اول بازی با کارت زرد تنبیه کرد تا در نهایت، وردربرمن، حتی امکان بردن این بازی را هم نداشته باشد.

اسپانیول، در دقایق 50 و 61، دو گل به ثمر رساند تا جبران 4 گل (در مجموع دوبازی) برای وردربرمن 10 نفره، غیرممکن شود.

اسپانیول روز شانزدهم ماه مه، در فینال جام یوفا که در استادیوم همپدن پارک گلاسکو برگزار خواهد شد، با سویا روبرو خواهد شد.

این دو تیم در رقابتهای فصل جاری "لا لیگا" لیگ باشگاه های برتر اسپانیا، تا کنون دو بار با یکدیگر مسابقه داده اند و هر دو در زمین خود پیروز میدان بوده اند؛ هر چند پیروزی اسپانیول با نتیجه دو بر یک بوده و سویا، سه بر یک اسپانیول را شکست داده بود.

سویا در نبرد با بارسلونا برای کسب قهرمانی لیگ باشگاه های برتر اسپانیا است، اما اسپانیول در میانه جدول قرار دارد.

رقابتهای منطقه ای داخلی اسپانیا هم بازی فینال را حساس تر خواهد ساخت، از آنجا که سویا به ایالت آندلوس تعلق دارد و اسپانیول به شهر بارسلونا در ایالت کاتالونیا که بطور سنتی و تاریخی، این دو ایالت را نمی توان ایالتهای "دوست و برادر" در اسپانیا خواند!

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.