تحصن مردم آبادان وخرمشهرواعزام نیروی ضدشورش

اعلام تحصن مردم آبادان و خرمشهر و اعزام نیروی ضد شورش

جمعی از مخالفان برکناری ناگهانی رییس منطقه آزاد اروند، با تجمع در مسجد جامع خرمشهر، اعلام کردند که تحصن و اعتصاب غذای خود را از امشب آغاز و تا روز آزادی خرمشهر و پاسخگویی رییس جمهور به این مساله ادامه خواهند داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، دکتر محمدرضا عباسی، در تاریخ 25 مرداد ماه سال 85 به عنوان رییس منطقه آزاد اروند انتخاب شد.

با وجود آن که حکم رییس منطقه سه ساله بوده؛ اما دو روز قبل و در شرایطی که وی برای شرکت در جلسه مذاکره برای خط آهن شلمچه- بصره دعوت شده بود، حکم معارفه رمضان احمدی، به عنوان جانشین وی را به دستش دادند و در مقابل نیز از سوی گروهی اعلام شد که دکتر عباسی از سمت خود استعفا کرده است.

دکتر محمدرضا عباسی، در گفت‌‏وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص دلایل برکناری خود، گفت: تنها قصد ما پیاده‌‏سازی مدیریتی مبتنی بر ارزش‌‏های انقلاب بود. به دلیل آن که قادر به تامین منافع گروه‌‏های مختلف نبودیم و در برابر سهم خواهی‌‏هایشان مقاومت و ایستادگی می‌‏کردم. با حیله، فتنه و افترا، شرایط برکناری من‌‏را فراهم کردند.

وی، در خصوص فعالیت‌‏هایی که در مدت حضور خود در منطقه انجام داده، اظهارداشت: در سال گذشته و ظرف 120 روز، عملیات اجرایی 60 پروژه عمرانی آغاز شد و برای سال جدید نیز 100 پروژه تعریف شده بود. همچنین، سرمایه‌‏گذارانی از تمام کشور برای کار به منطقه دعوت شده بودند که با مشاهده این نوع برخورد ضد اخلاقی با یک رزمنده و جانباز، در تصمیمشان متزلزل و سست شدند.

دکترعباسی، با بیان این که عده‌‏ای خواهان آبادانی خرمشهر و آبادان نیستند، گفت: با بهبود شرایط این شهر، دلگرمی مردم به انقلاب و نظام بیشتر خواهد شد که این مساله برای عده‌‏ای مفید نیست. به همین دلیل شروع به کارشکنی کرده‌‏اند تا آنجا که دستورات احمدی‌‏نژاد در خصوص رفاه و عمران منطقه را بایگانی کردند.

همچنین سید بحرالعلوم، مسوول بازرسی منطقه آزاد اروند، در گفت‌‏وگو با خبرنگار ایلنا، با بیان این که یکی از مدیران ارشد دولتی از ابتدا با دکتر عباسی عداوت داشت، گفت: این مقام ارشد پیش از آن که دکتر عباسی به طور رسمی منصوب شود، یک بار حکم وی را لغو کرده و فرد دیگری را انتخاب کرد که با مخالفت رییس جمهور، حکم دکتر عباسی تایید شد.


وی، با بیان این که دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد از ابتدای حضور دکتر عباسی کارشکنی‌‏های خود را آغاز کرد، اظهارداشت: بودجه سال گذشته منطقه در 28 اسفندماه داده شد.

بحرالعلوم، در خصوص فعالیت‌‏های اقتصادی که ظرف این مدت انجام شده، اظهارداشت: سرمایه‌‏گذارانی از چین با مبلغ 75 میلیون دلار و آلمان برای سرمایه‌‏گذاری در منطقه اروند جذب شدند و رونق منطقه گردشگری جزیره مینو، سایت صنعتی آبادان و خرمشهر نیز در اولویت برنامه‌‏های منطقه آزاد قرار گرفت.

مسوول بازرسی منطقه آزاد اروند، در ادامه افزود: روند کاری مسوولان استان و شهرها به طوری بود که ادامه کار را برای رییس منطقه غیر ممکن می‌‏کرد. یکی از اعضای هیات مدیره و نفر دوم منطقه آزاد به شدت در انجام امور کارشکنی می‌‏کرد.

وی، با اعلام این که برخی نمایندگان مجلس در منطقه به عنوان مخالفان دکتر عباسی به دنبال ضربه زدن به وی بودند، اظهارداشت: در یک مورد شاهد بودم که یکی از آقایان باج‌‏خواهی می‌‏کرد. وی خواهرزاده و برادرزاده‌‏های خود را به عنوان حراست انتخاب کرده بود که گزارشات غلط علیه دکتر عباسی می‌‏دادند.

وی، با بیان این که درآمد منطقه از 15 درصد حق جذب درآمد واردات به بندر خرمشهر، روزانه 400 میلیون تومان است، گفت:برخی به دنبال این بودند که این درآمد و پول را به بندر انزلی و ارس انتقال دهند که به دلیل مخالفت دکتر عباسی، برای وی مشکل درست کردند.

بحرالعلوم، با اعلام این که یکی از نمایندگان، نامه درخواست مردم را به عنوان سند خیانت من جمع‌‏آوری کرده، اظهارداشت: وی، روز گذشته با فحاشی با من برخورد کرد و به دلیل واکنش من، اکنون حکم بازداشتم صادر شده است.

وی، ادامه داد:مدیران ناکار آمد به دلیل نزدیکی انتخابات، احساس ترس کردند و رییس جدیدی را انتخاب کردند که دست نشانده خودشان باشد. این افراد با رانت خواری خود می‌‏خواهند منطقه را به لجن بکشند.

بحرالعلوم، خطاب به احمدی نژاد، گفت: رییس جمهور ارزش گرا اکنون باید پاسخ ما را بدهد. خرمشهر و آبادان ظرف 28 سال گذشته یک روز خوش نداشتند. اکنون هم اگر بگویند نیروهای ارزشی از صحنه بیرون بروند، می‌‏رویم و مملکت را به رانت‌‏خواران می‌‏سپاریم.

مسوول بازرسی منطقه آزاد اروند، گفت: از امشب تا سوم خرداد، روز آزادی خرمشهر، در مسجد جامع شهر تحصن و اعتصاب غذا خواهیم کرد تا آقایان بیایند و جواب دهند.

وی، خواسته مردم را بازگرداندن دکتر عباسی اعلام‌‏کرد و افزود: در این شرایط مشخص می‌‏شود که دولت طرفدار حزب الله است یا نه. اکنون عشایر هم در این اعتراض، به خانواده شهدا، رزمندگان و جانبازان پیوسته‌‏اند.

بحرالعلوم، ادامه داد: در مقابل این حرکت ما دو- سه هزار نیروی ضد شورش به آبادان اعزام شده است. از امروز هر اتفاقی در شهر بیافتد، مسوول آن آقایان هستند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.