شوماخر از قهرمانی آلمان در گراندپریA۱ تقدیر کرد

شوماخر از قهرمانی آلمان در گراندپریA1 تقدیر کرد

شوماخر و هالکنبرگ
نیکو هالکنبرگ تنها با ۱۹ سال سن، همراه تیم آلمان فاتح جام جهانی ورزشهای موتوری شد

مایکل شوماخر راننده آلمانی سابق تیم فراری، قهرمان هفت دوره از مسابقات فرمول یک، در جشنی که برای اختتامیه جام جهانی ورزشهای موتوری، گراندپری A1 در لندن برگزار شد، تیم کشورش آلمان را برای قهرمانی این سری از مسابقات تحسین کرد.

شوماخر گفت:" رانندگی بی نظیر نیکو هالکنبرگ و تیم آلمان در این مسابقات، و رسیدن به قهرمانی جهان، موفقیت شگفت انگیزی در تاریخ اتومبیلرانی بود. نیکو استعداد عجیبی دارد و تازه اول راه است. او آینده درخشانی دارد."

نیکو هالکنبرگ (Nico Hulkenberg) تنها با ۱۹ سال سن، توانست رکورد بیشترین مقام اولی را در این مسابقات از آن خود کند و در نهایت قهرمانی را برای تیمش به ارمغان آورد.

در این اختتامیه که در رویال کورت برگزار شد تیمها، رانندگان و مقامات عالی رتبه این سری از مسابقات گرد هم آمدند تا موفقیت های مختلف در این زمینه را تحسین کرده و به آنها جایزه ارائه کنند.

جانی رید راننده تیم نیوزلند، نه تنها باعث شد تا این تیم نایب قهرمان این جام شود، بلکه موفق به دریافت جایزه بهترین پیشرفت در این مسابقات شد. جایزه بهترین و هیجانی ترین سبقت نیز به یرون بلیک مولن راننده هلندی، در پیچ هفدهم پیست زندورت در هلند تعلق گرفت.

این پیست (زندورت) نیز به عنوان بهترین میزبان مسابقات گراندپری A1 موفق به دریافت جایزه شد.

مولن گفت:"خوشحالم با این که این سبقتی که گرفتم به پیشتر بر می گردد، ولی همچنان از او به عنوان بهترین یاد کردند."

این رقابتها در سال ۲۰۰۵ با حضور شیخ مکتوم (امیر دوبی) صاحب امتیاز این مسابقات، درهمین پیست افتتاح شد. در این مسابقات تیم ها بدون داشتن حمایت کننده مالی از یک نوع اتومبیل با شرایط فنی یکسان استفاده می کنند. تامین کننده موتورها، شرکت زایتک Zytec و تایرهای آن شرکت آوون Avon هستند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.