پلمپ فروشگاه شهروند به خاطر مبارزه با بدحجابی

برخورد نیروی انتظامی با فروشگاه شهروند

ماموران نیروی انتظامی تهران بزرگ، روز یکشنبه و در ادامه اجرای طرح امنیت اخلاقی قصد داشته‌اند، شعبه بیهقی فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند را پلمب کنند.

به نوشته اعتماد،‌ این اقدام به دلیل آنچه تجمع بدحجابان نامیده شده در دستور کار ماموران قرار داشته است. ظاهرا این مشکل به دنبال رایزنی مدیران ارشد شهرداری تهران از جمله معاونان خدمات شهری و شخص شهردار پس از چند ساعت برطرف شد و ماموران با ارایه تذکرهای لازم از پلمب فروشگاه منصرف شدند و محل را تا اطلاع ثانوی ترک کردند... این موضوع از این رو حایز اهمیت است که ماموران پلیس در 8 روز گذشته از اجرای طرح تامین امنیت اخلاقی خود تاکنون جز برخوردهای خیابانی و شماری اندک از فروشگاه‌های کوچک، سراغ مجموعه‌های بزرگ تجاری و مراکز خرید نرفته بودند. با توجه به سوابق شهردار تهران در برخورد با آنچه بدحجابی نامیده می‌شود نیز برخورد انتظامی با فروشگاه‌های تحت مدیریت فرمانده سابق نیروی انتظامی از جنبه‌های جالبی برخوردار بوده و بعید نیست که قالیباف را به موضع‌گیری در این زمینه وادارد.

محمدباقر قالیباف که زمانی در کسوت فرمانده نیروی انتظامی کشور دستور برخورد با افراد موسوم به بدحجاب را صادر کرده بود تا به امروز از هرگونه موضع‌گیری در قبال طرح جدید همکاران سابق خود خودداری کرده است. اما پیش‌بینی می‌شود دست‌کم به جهت پاسخگویی به اتهام ایجاد فضا برای تجمع افراد موسوم به بدحجاب و آسان‌گیری فروشگاه‌های شهروند در این زمینه واکنشی از خود بروز دهد. به خصوص از این جهت که تاکنون سابقه نداشته یک نهاد دولتی یا نیمه دولتی چون شهرداری در مظان چنین اتهامی قرار بگیرد.

سکوت در این زمینه نیز می‌تواند به معنای پذیرش قالیباف در رابطه با موارد اتهامی تعبیر شود، هرچند گفته می‌شود او از مدیران خود خواسته با حساسیت بیشتری در داخل فروشگاه‌های شهروند و سایر مجموعه‌ها عمل کنند تا اتفاق مشابهی صورت نگیرد.

اعتماد ملی نیز نوشت: مقامات عالی‌رتبه انتظامی با وجود گذشت 8 روز همچنان با شدت وحدت از اجرای طرح امنیت اخلاقی سخن می‌گویند. صبح دیروز، فرمانده نیروی انتظامی در طول سفرش به استان قم برخورد با متجاوزان به اخلاق را مرحله اول طرح جدید ناجا اعلام کرد که در ادامه به ناامن‌کنندگان معابر، اراذل و اوباش و مظاهر علنی فساد و ناهنجاری رفتاری تسری می‌یابد. سردار احمدی‌مقدم اضافه کرد: همکاری همگان مانع از تردید برخی شده که گمان می‌کنند این طرح مقطعی است. او همچنین گفت: لباس‌ها نباید بدن‌نما و کوتاه باشد و نیز رنگ‌های تند و محرک داشته باشد... پوشش سر نیز باید کامل بوده و آرایش‌ها نباید تند و محرک باشد.

به نوشته مطبوعات، طی 8 روز اول اجرای طرح، 970 تن به اتهام بدحجابی دستگیر شده‌اند که از این تعداد 84 نفر به مرجع قضایی معرفی شده‌اند. در این مدت همچنین 700 دستگاه خودرو نیز به اتهام ایجاد مزاحمت برای دیگران توقیف شده‌اند.

به موجب تصویب طرح راهکارهای اجرایی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب توسط شورای فرهنگ عمومی کشور، قوه قضاییه موظف به برخورد قضایی یکسان با بدحجابان، مجرمان و متخلفان در سراسر کشور شده است.

صدای عدالت نیز به نقل از احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی نوشت: امروز در تهران برخی مغازه‌دارها، دختران را اجیر و از آنان به عنوان مانکن و تبلیغات استفاده می‌کنند و در مقابل به آنها مقداری پول می‌پردازند.


+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.