دادکان:به فیفا پول دادندتابرای فوتبال مارئیس انتخاب کند

دادکان: به فیفا پول دادند تا برای فوتبال ما رئیس انتخاب کند

گزارش خبرگزاری فارس، محمد دادکان در نشست خبری امروز خود اظهار داشت: هنگامی که در پایگاه خبری فیفا به دنبال نام رئیس فدراسیون فوتبال ایران می گردیم، نام صفایی فراهانی را می بینیم. این ننگ است.
وی ادامه داد: عرق ملی و وطن پرستی ما کجا رفته که به این مسئله اعتراض نمی کنیم؟ مسئولان فیفا برای ما رئیس انتخاب می کنند. پول می گیرند تا برای ما تعیین تکلیف کنند. این برای این است که امثال دادکان ها و پهلوان ها نباشند.
رئیس سابق فدراسیون فوتبال افزود: می دانم که بسیاری از رسانه ها با من اختلاف سلیقه دارند؛ اما باید حقایق را منعکس کرد. مردم باید بدانند برخی چه لطمه هایی به فوتبال ما زده و می زنند.
وی با اشاره به عملکرد خود در زمان ریاست فدراسیون فوتبال تصریح کرد: من ادای دین کردم. برای خود دشمن تراشیدم و بسیار علیه من جوسازی شد؛ اما همواره واقعیت ها را گفتم.
دادکان تاکید کرد: آقای احمدی نژاد گفته اند که اگر کاری برای رضای خدا و مردم نباشد، به نتیجه نمی رسد. بی شک امروز فوتبال ما نیز به همین دلیل حقیر شده است.
رئیس سابق فدراسیون فوتبال با اشاره به برگزاری تورنمنت امارات گفت: ایران برای حضور در آن بازی ها، مبلغ 50 هزار دلار دریافت کرد. بروید تحقیق کنید که این پول ها کجا رفته است. مردم را آگاه کنید.
وی تاکید کرد: امروز افرادی در رأس کار قرار دارند که متعهد نیستند. ببینید فوتبال ما را در 10 ماه اخیر به کجا رسانده اند. مدام بازی ها به تعویق می افتد؛ اما کسی اعتراض نمی کند. زمان ما یک بار به خاطر دعای عرفه بازی ها به تعویق افتاد، همه دست به انتقاد زدند.
دادکان افزود: چندی پیش فردی از صدا و سیما تماس گرفت و اعتراف کرد که مسئولان اجازه نداده اند من از خود دفاع کنم. چرا رئیس انجمن ضد ورزشی باید به عنوان کارشناس در تلویزیون اظهارنظر کند.
وی در مورد اساس نامه تنظیم شده از سوی کمیته انتقالی اظهار داشت: مگر اعضای این کمیته کارشناس هستند؟ کجای این اساس نامه کار کارشناسی صورت گرفته است؟ کاری که در عرض 3 روز انجام می شد بیش از 5 ماه به طول کشید. این ها دنبال شهرت هستند.
رئیس سابق فدراسیون فوتبال تاکید کرد: شک ندارم که با سازمان نیز هماهنگ هستند. می خواهند با کارهای سیاسی در ورزش به بهره اجتماعی برسند. باید جلوی اینها را گرفت.
وی افزود: آن مسئولی که می گوید باید فلان تیم قهرمان شود، چه حقی دارد که اینگونه اظهارنظر کند؟ کمیته انتقالی به چه حقی لیگ برتر را 18 تیمی می کند؟ ما توان برگزاری لیگ 16 تیمی را هم نداریم. این تصمیمات برای این است که رئیس کمیته انتقالی باقی بماند و با سازمان همکاری کند.
دادکان با اشاره به قهرمانی تیم برانکو در لیگ کرواسی اظهار داشت: آنها که علیه برانکو موضع گیری می کردند، به نیمه راه هم نرسیده و از تیم های خود کنار گذاشته شدند. حالا بیایند از قهرمانی تیمش در کرواسی انتقاد کنند.
وی تصریح کرد: مطمئن باشید مشکلات فوتبال ما بیشتر نیز خواهد شد. این ها به دنبال منافع خود هستند و این رشته را نابود می کنند. مشکلات از گذشته ها هم بوده است. تعلیق فوتبال ایران ماحصل اختلافات صفایی فراهانی با مهرعلیزاده است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.