احمدی‌نژاد: می‌توانیم در دنیا اول شویم

احمدی‌نژاد: می‌توانیم در دنیا اول شویم

‌محمود احمدی‌نژاد تاکید کرد «عده‌ای در داخل سازمان‌دهی می‌کنند تا مانع پیشرفت ملت شوند».

او که روز دوشنبه در مراسم تجلیل از جمعی از استادان نمونه سخن می‌گفت افزود: در حال حاضر کشور ما رو به پیشرفت است ولی متاسفانه برخی می‌خواهند جلو این اتفاق را بگیرند. در داخل کشور نیز معدود کسانی هستند که از خبر پیشرفت ناراحت می‌شوند و ای کاش این ناراحتی در قلب آنها بود یا فقط به زبان می‌آوردند، آنها سازمان‌دهی می‌کنند تا مانع پیشرفت ملت شوند و این اقدامات آنها مسوولیت ما را دو چندان و سنگین‌تر می‌کند.

احمدی‌نژاد در ادامه به افتخارات ملت ایران در گذشته اشاره کرد و گفت: چندی پیش در سفری که به شیراز داشتم بار دیگر به تخت جمشید سر زدم و باید بگویم که این اثر تاریخی از نظر مهندسی یک نقطه‌ افتخار برای بشریت امروز است.

وی خطاب به وزیر علوم که در جمع حاضر بود گفت: ای کاش وزارت علوم پیش‌قدم شود و یک نمایشگاه از صنعت مهندسی ما در طول تاریخ برپا کند. البته ما در زمینه‌ پزشکی و فرهنگی نیز پیشقدم بوده‌ایم و تاریخ بیانگر این است که ایران کانون جوشش تمدن است.

احمدی‌نژاد همچنین به فیلم 300 اشاره کرد و گفت: با ساختن این فیلم، سازندگان آن تصور کردند می‌توانند ایران را تحقیر کنند؛ در حالی که یکی از دوستان به من گفت در این فیلم نشان داده می‌شود که 28 ملیت تابع ملت ایران هستند؛ در حالی که بر اساس اسناد تاریخی در آن زمان 42 ملیت تابع ایران بودند. اگر نگاه کنیم می‌بینیم آنها چه دستورهای پزشکی خوبی داشته‌اند و در نوع خود پیشرفته بوده‌اند. در آن دوران فرهنگ و تمدن ایرانی زبانزد عام و خاص بوده و در دوره‌ اسلامی نیز تمدن ما به اوج رسید و ما توانستیم در علوم پزشکی، فلسفه و دیگر عرصه‌ها به پیشرفت‌های بیشتری دست پیدا کنیم.

احمدی‌نژاد با بیان این‌که ملت امروز ایران به لحاظ فهم و استعداد و توانمندی با 900 سال قبل متفاوت است و ما به جلو آمده‌ایم که این امر با دلایل گوناگون قابل اثبات است، گفت: من باور دارم که ما می‌توانیم در دنیا اول شویم و این امر با توجه به استعدادی که در جامعه‌ی ایرانی وجود دارد، شدنی است.

وی مجددا خطاب به وزیر علوم گفت: شما باید تعداد بیشتری را به عنوان استاد نمونه انتخاب می‌کردید؛ چرا که استادان نمونه برای جوانان ما یک الگو هستند و جوانان با این استادها انگیزه می‌گیرند.

او هم‌چنین اظهار داشت: من معتقدم ما می‌توانیم به سرعت به جلو برویم و حال نیز ایران در منطقه یک کشور نمونه است. من از شما می‌پرسم در حال حاضر چه کسی می‌تواند در منطقه با ایران برابری کند؟ آیا در حال حاضر ایران قدرت اول منطقه نیست؟ ما باید خود را برای یک پرواز بلند در جهت پیشرفت و تعالی ایران و جهان سبک کنیم.

احمدی‌نژاد در ادامه به چشم‌انداز 20 ساله اشاره کرد و گفت: بر اساس این برنامه ما باید در سال 1404 به یک کشور نمونه در منطقه تبدیل شویم، ولی من معتقدم با توجه به استعدادها و توانمندی‌هایی که در جامعه‌ ایران وجود دارد می‌توانیم زودتر به این هدف برسیم؛ حتی معتقدم ما می‌توانیم در عرصه‌ جهانی نیز اول شویم.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.