پسر ولیعهد بریتانیا به عراق اعزام می شود

پسر ولیعهد بریتانیا به عراق اعزام می شود

فرمانده ارتش بریتانیا تایید کرده است که شاهزاده هری، پسر ولیعهد بریتانیا، همراه با هنگی که در آن خدمت می کند به عراق اعزام خواهد شد.
شاهزاده هری
شاهزاد هری حدود یک سال پیش مدرسه نظامی را به پایان برد

ژنرال ریچارد دانات گفت که شخصا چنین تصمیمی گرفته است اما تاکید کرد که موضوع همچنان تحت بررسی باقی خواهد ماند.

وی خواستار پایان "گمانه زنی های کم و بیش التهاب آمیز رسانه ای پیرامون این مساله" شد چرا که به گفته وی "به نفع کلیه افراد ما در عراق در این مقطع خواهد بود."

با توجه به آنچه به نظر می رسد بدتر شدن تنش ها در عراق باشد نگرانی هایی در مورد ایمنی شاهزاده هری وجود دارد.

ژنرال دانات گفت: "تصمیم گرفته شده است که او مستقر شود. البته من این تصمیم را همچنان تحت بررسی خواهم داشت، و اگر شرایط طوری باشد که لازم به تغییر این تصمیم شوم، بیانیه دیگری صادر خواهم کرد."

وزارت دفاع بریتانیا ابتدا در ماه فوریه اعلام کرد که هنگ شاهزاده هری بخشی از برنامه های ارتش این کشور برای اعزام نیرو به عراق خواهد بود.

 شاهزاده هری، ۲۲ ساله، اولین عضو ارشد خانواده سلطنتی پس از عمویش، شاهزاده اندرو خواهد بود که به میدان نبرد اعزام می شود. شاهزاده اندرو، دومین پسر ملکه الیزابت، در سال ۱۹۸۲ در جنگ فالکلند شرکت داشت
 

شاهزاده هری همواره تمایل خود را برای خدمت در مناطق جنگی اعلام کرده است، اما کشته شدن ۱۲ سرباز بریتانیا در ماه جاری در عراق، که یکی از خونین ترین حوادث برای این نیروها از زمان آغاز جنگ عراق بود، باعث افزایش نگرانی ها نسبت به ایمنی وی و سربازان تحت فرمان او شد.

شاهزاده هری که ۲۲ سال دارد در آموزش های تمهیدی شرکت کرده است. وی به عنوان افسر، ۱۱ سرباز را در عملیات تجسسی با چهار نفربری زرهی هر یک با سه خدمه هدایت خواهد کرد.
منتقدان می گویند خطراتی که متوجه شاهزاده هری است خیلی زیاد است اما سایرین بر این نظرند که شورشیان قادر به پی بردن به محل دقیق استقرار او نخواهند بود.

تصور می شود که وی همواره اصرار کرده باشد که نباید به خاطر موقعیتش با او برخورد متفاوتی از دیگران در پیش گرفته شود.

شاهزاده هری، ۲۲ ساله، اولین عضو ارشد خانواده سلطنتی پس از عمویش، شاهزاده اندرو خواهد بود که به میدان نبرد اعزام می شود. شاهزاده اندرو، دومین پسر ملکه الیزابت، در سال ۱۹۸۲ در جنگ فالکلند شرکت داشت.

شاهزاده هری در ماه آوریل سال گذشته از مدرسه نظامی "سندهرست" فارغ التحصیل شد و در ماه اکتبر آموزش های لازم برای رهبری عملیات تجسسی زرهی را با موفقیت به پایان برد.

همقطاران وی، شاهزاده هری را "فرمانده ارتش ولز" خطاب می کنند. به ولیعهد بریتانیا، پدر هری و ویلیامز، لقب شاهزاده ولز داده شده است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.