تشکیل ائتلاف ضداحمدی نژاد برای سرنگونی دولت نهم

تشکیل ائتلاف ضداحمدی نژاد برای سرنگونی دولت نهم

روزنامه انگلیسی "گاردین" در شماره امروز خود از تشکیل ائتلافی مرکب از فعالان سیاسی ایران علیه محمود احمدی نژاد خبر داد.

 این روزنامه ، در مطلبی با عنوان"اطلاعات درونی از مبارزه برای ایران" به قلم سایمون تزدال، می نویسد: در این ائتلاف سیاسیون مخالف احمدی نژاد،حامیان دمکراسی و برخی روحانیون اصلاح طلب حضور دارند و بدین ترتیب اصلاح طلبان پیرامون سید محمد خاتمی با محافظه کاران عملگرای طرفدار هاشمی رفسنجانی با یکدیگر متحد شده اند .

بهره برداری سیاسی از نارضایتی های مردم که ناشی از نرخ بالای تورم و بیکاری و مسأله قیمت بنزین است ، از اهداف این ائتلاف شمرده می شود . آنها امیدوارند با بهره گیری از این شرایط در انتخابات آتی مجلس ایران پیروز شوند .

به ادعای گاردین، هدف نهایی ائتلاف ضد احمدی نژاد، سرنگونی دولت نهم به روش دموکراتیک است به گونه ای که زمینه لزوم مداخله نظامی آمریکا و غرب در ایران از بین برود.

این روزنامه می افزاید: در مقابل ، راستگرایان سیاسی و مذهبی که البته آنها نیز از عملکرد دولت نا امید شده اند، در حال آماده سازی خود برای مقابله با تهاجم سیاسی مخالفان هستند.

نویسنده گزارش در ادامه به نقل از یک دیپلمات از "شکاف گسترده" بین دو طرف می نویسد: نتیجه این نزاع داخلی تعیین کننده مسیر ابران در قبال غرب خواهد بود و مشخص خواهد کرد که آیا ایران به مسیر رویارویی با غرب می رود یا در راستای خروج از انزوا حرکت می کند .

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.