متهم: هنوز مرگ دوستم را باور ندارم

متهم: هنوز مرگ دوستم را باور ندارمimages/20070429/kill.jpg

مردی که برای پایان دادن به اختلاف مالی با یکی از دوستانش ، او را با ضربه های چاقو به قتل رسانده بود، روز گذشته در شعبه 71دادگاه کیفری استان تهران ، اتهام خود را پذیرفت و از اولیای دم تقاضای بخشش کرد.
به گزارش خبرنگار جام جم ، ساعت 5.45روز 25فروردین سال گذشته یکی از اهالی بزرگراه آیت الله کاشانی با کلانتری 140باغ فیض تماس گرفت و ماموران را در جریان توقف مشکوک یک دستگاه خودروی اوپل در حاشیه اتوبان قرار داد.
به دنبال این تماس ، ماموران به محل حادثه اعزام و متوجه جسد مردی در داخل خودرو شدند که با ضربه های متعدد چاقو به قتل رسیده بود. در کنار جسد نیز یک جعبه شیرینی وجود داشت که داخل آن یک قبضه چاقو،مقادیری فشنگ و یک قبضه کلت کمری به طرز ماهرانه ای جاسازی شده بود.


ردپای یک مرد با پیراهن قرمز در محل جنایت


به دنبال این حادثه ، جسد مقتول برای شناسایی هویت و علت مرگ به پزشکی قانونی انتقال یافت و جستجو برای یافتن قاتل آغاز شد. ماموران در ادامه تحقیقات پی بردند دقایقی پیش از حضور آنها مرد جوانی که پیراهن قرمز رنگی به تن داشته ، از خودرو پیاده و در آن سوی اتوبان سوار یک دستگاه خودروی عبوری شده و فرار کرده است.
با کشف این سرنخ ، مرد جوان به عنوان مظنون به قتل تحت تعقیب پلیس قرار گرفت تا این که چند ساعت بعد، مردی با مرکز پلیس تهران تماس گرفت و عنوان کرد؛ همراه دوستم حسین در حال عبور از اتوبان بودیم که مردان ناشناسی به ما حمله ور شدند و پس از گرفتن پولهایمان ، دوستم را به قتل رساندند و مرا هم با چاقو مجروح کردند و گریختند. به سختی خودم را به بیمارستان میلاد رساندم و هم اکنون در این بیمارستان بستری هستم. به دنبال این تماس ، ماموران به بیمارستان اعزام و متوجه شدند مشخصات مرد زخمی شباهت بسیاری به ضارب فراری دارد. بنابراین وی بازداشت و برای ادامه تحقیقات به مرکز پلیس تهران منتقل شد و در بازجویی های پلیسی به قتل دوستش اعتراف کرد و پس از بازسازی صحنه قتل ، روانه زندان شد.روز گذشته متهم به قتل برای محاکمه در شعبه 71دادگاه کیفری استان تهران حضور یافت.
تقاضای قصاص برای مرد قاتل

ابتدای جلسه دادگاه ، دادیار رضوانفر نماینده دادستان تهران ، به تشریح کیفرخواست پرداخت و برای مرد قاتل تقاضای مجازات قانونی کرد و اولیای دم نیز تقاضای قصاص کردند.
سپس قاضی عزیز محمدی از غلامرضا - متهم به قتل - خواست در جایگاه مخصوص قرار بگیرد و به دفاع از خود بپردازد.
تقاضای بخشش متهم از اولیای دم

متهم به قتل در دفاع از خود گفت: من قبول دارم که دوستم را کشته ام ، باور کنید نمی خواستم این اتفاق بیفتد. من و حسین (مقتول) چند سالی بود که با هم در تجارت چای فعالیت می کردیم تا این که بر اثر اختلاف مالی ، میلیون ها تومان به وی بدهکار شدم ، متقول مرد خوبی بود و همیشه به قول و قرارهایش پایبند بود.
می دانستم که اگر با او صحبت کنم و مهلت بخواهم ، حرفهایم را قبول نمی کند. تصمیم گرفتم با ترساندن وی ، از او مهلت 20روزه بگیرم تا بدهی ام را بپردازم.
متهم افزود: شب حادثه به سراغ او رفتم و با هم شروع به صحبت کردیم تا شاید مشکل حل شود. در میانه راه به سمت منزلم رفتم و چاقو و سلاح برداشتم و بعد به راه خود ادامه دادیم.
او ادامه داد: من با زور و تهدید از او مهلت خواستم که قبول نکرد و با هم درگیر شدیم و در یک لحظه به سویش حمله کردم و با ضربه های چاقو به جانش افتادم هنوز هم مرگ دوستم را باور ندارم.
بنا بر این گزارش ، متهم به قتل با قرار تجدید بازداشت موقت روانه زندان شد و قاضی عزیز محمدی ، رئیس شعبه 71دادگاه کیفری استان تهران همراه 4قاضی مستشار وارد شور شدند تا حکم قضایی مربوط صادر شود.
+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.