همیلتون، دیترویت را به مرحله بعد فرستاد

همیلتون، دیترویت را به مرحله بعد فرستاد

شنبه شب، در ادامه رقابتهای مرحله حذفی بسکتبال حرفه ای آمریکا، در کنفرانس شرق، دیترویت پیستونز، بهترین تیم این کنفرانس، با تحمیل چهارمین شکست پیاپی به اورلاندو مجیک(39-93)، بعنوان اولین تیم صعود کننده به مرحله بعدی شناخته شد.
چانسی بیلاپس، گارد راس دیترویت
چانسی بیلاپس، گارد راس دیترویت، 25 امتیاز کسب کرد.

دیترویت در حالی پیروز از میدان خارج شد که یک دقیقه و 39 ثانیه به پایان بازی، اورلاندو، ضعیف ترین تیم صعود کرده به مرحله حذفی، با اختلاف یک امتیاز از دیترویت پیش بود.

اما کسب شش امتیاز بسیار حساس از سوی ریچارد همیلتون، گارد شوتزن دیترویت، برد، و تنها امید به حذف نشدن را از دسترس اورلاندو دور ساخت.

از سال 1990 که دیترویت برای دومین بار پیاپی قهرمان ان بی ای شد، این اولین باری است که این تیم از یک مرحله حذفی، بدون باخت صعود می کند.

دیترویت، علی رغم برد و صعود، شب خوبی را پشت سر نگذاشت و حتی در اوائل کوارتر چهارم 78 به 69 از میزبان خود عقب بود.

اما چانسی بیلاپس، گارد راس این تیم در کنفرانس خبری پس از بازی، یادآور شد که "دلیل اصلی برتری ما تجربه زیاد بازی در مرحله حذفی بود و تنها راه غلبه بر این تجربه، کسب تجربه بیشتر است."

دیترویت در مرحله بعد (نیمه نهایی کنفرانس شرق) با برنده مسابقات میامی هیت و شیکاگو بولز روبرو خواهد شد.

کلیولند پشت در نیمه نهایی

درو گودن، فوروارد قدرتی کلیولند
درو گودن، 10 امتیاز و 12 ریباند کسب کرد


در دیگر دیدار کنفرانس شرق، کلیولند به لطف عملکردی مناسب در نیمه اول، واشنگتن را 98 به 92 شکست داد تا با سه برد پیاپی در سه بازی، در آستانه صعود به مرحله بعد قرار گیرد.

کلیولند نیمه دوم را با 17 امتیاز اختلاف آغاز کرد اما بازیکنان این تیم نتوانستند این اختلاف را حفظ کنند و تنها 37 ثانیه به پایان بازی، واشنگتن تنها سه امتیاز با رقیب خود فاصله داشت.

اما پس از گرفتن یک تایم اوت، کلیولند که موقعیت حمله را در اختیار داشت، توپ را در دستان لبرون جیمز، ستاره خود قرار داد؛ جیمز با نفوذ به داخل منطقه سه ثانیه، مدافعان را سمت خود کشید و فضا را برای ساشا پاولویچ، دیگر بازیکن کلیولند که پشت خط سه امتیازی جا گرفته بود، برای پرتاب فراهم کرد.

شوت سه امتیازی پاولویچ که 25 ثانیه به پایان بازی به ثمر رسید، موقیعت برای هرگونه پاسخگویی را از واشنگتن گرفت.

جیمز با 30 امتیاز، نه پاس منجر به گل و شش ریباند، در این بازی ستاره کلیولند بود.

سن آنتونیو: همه فن حریف

مارکوس کمبی (دنور) بهترین مدافع سال ان بی ای
مارکوس کمبی، سنتر دنور، با میانگین 3.3 بلاک شات، 11.7 ریباند و 1.24 توپ دزدی در هر بازی، بعنوان مدافع سال ان بی ای برگزیده شد


در کنفرانس غرب، سن آنتونیو، با اتکا به تجربه رابرت اوری و مایکل فینلی، تیم جوان دنور را در زمین این تیم شکست داد (96 به 91) تا با نتیجه دو بر یک از این تیم پیش بیفتد.

بازی تا دقایق پایانی کوارتر سوم پایاپای پیش می رفت، تا اینکه در دو قیقه پایانی این کوارتر، مایکل فینلی 34 ساله و رابرت اوری 36 ساله، هر یک با دو پرتاب سه امتیازی، باعث شدند سن انتونیو که یک امتیاز از دنور عقب بود، هشت امتیاز به پیش بیفتد.

پس از آن، دنور، علی رغم کسب 28 امتیاز توسط کارملو آنتونی و 20 امتیاز توسط آلن آیورسن، دیگر نتوانست اختلاف را کم کند.

مایکل فینلی که در کل بازی توانست پنج پرتاب از هفت پرتاب سه امتیازی خود را به ثمر برساند کفت: "کلید بردن بازی این بود که ما توانستیم چند بار پس از ممانعت از کیب امتیاز توسط دنور، شوتهای حساسی را به ثمر برسانیم، اما دفاعی که حملات را پایه گذاری کرد مهمتر بود."

با این حال انتقادات موجود در مورد میانگین سنی بالای بازیکنان سن آنتونیو، باعث شد که گرگ پوپوویچ، مربی این تیم، در کنفرانس خبری، وقتی از او در مورد ارزش تجربه در این برد پرسیده شد، خبرنگاران را به تندی مورد انتقاد قرار داد.

پوپوویچ گفت:" هر جور می خواهید واقعیت را جلوه بدهید. وقتی ما می بازیم، از نظر شما از هر آشغالی پیرتریم. وقتی می بریم به ما عنوان با تجربه می دهید. پس هر طور که می خواهید بنویسید."

هیوستون شهر بی دفاع

درن ویلیامز، گارد راس یوتا
درن ویلیامز، گارد راس یوتا، با 25 امتیاز و 7 پاس منجر به گل، بهترین بازیکن میدان بود

بازیکنان یوتا، با شکست دادن هیوستون
(85 به 98) نشان دادند که راه بردن هیوستون را یاد گرفته اند.

هیوستون که در بازی قبل عملکرد تهاجمی بسیار ضعیفی نشان داد (کسب تنها 67 امتیاز توسط فقط جهار بازیکن)، در بازی شنبه شب، هر چند امتیازات بیشتری توسط بازیکنان بیشتری کسب کرد، اما دفاع یوتا توانست در مقاطع حساس، مانع امتیازآوری بازیکنان هیوستون شود.

سیر نزولی کسب امتیاز توسط یائو مینگ، و تریسی مک گریدی، ستارگان هیوستون، در این بازی هم ادامه یافت و ایندو در مجموع 38 امتیاز کسب کردند.

کوارتر سوم مقطعی بود که در آن اختلاف دو تیم به اوج خود رسید و از 5 امتیاز در ابتدای این کوارتر، به 21 امتیاز در آغاز کوارتر چهارم افزایش یافت.

کارلوس بوزر (15 امتیاز، 10 ریباند)، مت هارپرینگ (17 امتیاز) و مهمت اکور (16 امتیاز) بهترین بازیکنان یوتا بودند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.