دشوار و پرهزینه بودن اخذ گواهینامه رانندگی در فرانسه

دشوار و پرهزینه بودن اخذ گواهینامه رانندگی در فرانسه

پرهزینه بودن کلاسهای اموزش رانندگی در فرانسه و انتظار طولانی برای دادن امتحان و نحوه برگزاری ان ، سیستم اخذ گواهینامه رانندگی را با بحران بی سابقه ای روبرو کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری انتخاب به نقل از روزنامه لوفیگارو در اینترنت - کلاسهای اموزش رانندگی در فرانسه تقریبا 1700 یورو برای متقاضیان هزینه بر می دارد که این میزان معادل با یک ماه حقوق است.

متقاضیان برای امتحان رانندگی باید مدت زیادی صبر کنند و درصورت موفق نشدن در ازمون تا امتحان بعدی باید سه تا شش ماه دیگر منتظر بمانند.

به گفته کارشناسان کمبود ماموران بازرسی و کارکنان بخش صدور گواهینامه که تعداد انها هزارو دویست و چهل نفر است و از سال 2002 هیچگونه کمکی به انها صورت نگرفته علت اصلی تاخیر در این امر است.

بر اساس دستورالعملی اروپایی که مدت امتحان را برای هر متقاضی سیزده دقیقه تعیین کرد ماموران در روز تنها از دوازده متقاضی امتحان می گیرند در حالی که پیش از این هر مامور از بیست نفر امتحان می گرفت.

از سوی دیگر از هر دو داوطلب شرکت کننده در ازمون رانندگی یک نفر در مرحله اول موفق به اخذ گواهینامه می شود.این ازمون به حدی دشوار شده است که متقاضیان موفقیت در ان را با اخذ دیپلم مقایسه می کنند.

هزینه کلاسهای اموزش رانندگی در فرانسه  در شهرهای این کشور متفاوت است . در حالی که یک جلسه اموزش در مارسی در سال گذشته بیست و پنج یورو بود این میزان در پاریس به 44 یورو می رسید.

هم اکنون انتقادات و مخالفت هایی علیه سیستم کنونی اخذ گواهینامه مطرح شده است.

یکی از نمایندگان وابسته به حزب او ام پ نیز در این باره به دولت هشدار داده است.

یکی دیگر از نمایندگان نیز با ارائه پیشنهادی مبنی بر واگذاری این امر به بخش خصوصی خواستار پایان دادن انحصار دولت در این بخش شده است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟