جراحی زیبایی بازیگر جوان را در تهران کُشت

جراحی زیبایی بازیگر جوان را در تهران کُشت

پرونده مرگ یک هنرپیشه در جراحی زیبایی با صدور قرار مجرمیت وارد مرحله تازه‌ای شد.ear-surgery-after.jpg

اعضای تیم جراحی قرار است به زودی در دادگاه عمومی و جزایی تهران پشت تریبون دفاع قرار گیرند.

به گزارش تهران امروز، ساعت 14 و 30 دقیقه روز 13 تیر ماه سال 85 ماموران کلانتری 134 شهرک غرب در جریان مرگ جوان 26 ساله‌ای به نام «سعید امیدی‌صحنه» در بیمارستان قرار گرفتند.

ماموران پلیس در بیمارستان با مادر این هنرپیشه رو به رو شدند که به شدت گریه می‌کرد. این زن با گریه و بغض به تیم پلیس گفت: پسر جوانم را که بعد از یک عمل جراحی زیبایی دچار تشنج‌های شدیدی شده بود به این بیمارستان آوردم، اما او جان خود را از دست داد.

وی در ادامه تحقیقات مقدماتی ماموران به آنان گفت: سه ماه پیش پسرم پس از بازی در فیلم «به اندازه یک سیگار» خود را برای بازی در یک فیلم سینمایی دیگر آماده می‌کرد، برای انجام کاری به یکی از درمانگاه‌های مرکز شهر تهران رفت.

وی در آنجا با دکتری متخصص جراحی زیبایی آشنا شد. بعد از این آشنایی با او ارتباط صمیمانه‌ای برقرار کرد و مدتی بعد از اینکه متوجه شد «سعید» قرار است تا سه ماه دیگر ازدواج کند به او پیشنهاد داد که برای جراحی زیبایی گوش‌هایش پیش او برود.گوش‌های سعید مشکلی نداشت اما این پزشک متخصص مدعی شده بود گوش‌های پسرم 5 میلیمتر با هم اختلاف دارند و اگر جراحی زیبایی روی آنها انجام شود. حتما چهره زیباتری پیدا می‌کند.

مادر قربانی حادثه ادامه داد: مدتی بعد پسرم برای جراحی پیش او رفت و با چند بخیه به ظاهر گوش‌های پسرم را جراحی کرد اما بعد از این عمل نشانه‌هایی از تورم و سرخی در گوش‌ها، سر و صورت سعید آشکار شد.یک روز من و سعید پیش پزشک معالجش رفته و وقتی موضوع را با وی در میان گذاشتیم و او مدعی شد که خوب می‌شود و باید دوباره بخیه‌ها را ترمیم کند. با ادعای وی من نیز که باور کرده بودم او می‌خواهد تنها چند بخیه دیگر به گوش‌های پسرم بزند، وقتی پسرم را به اتاق عمل جراحی همان کلینیک برد اعتراضی نکردم.

ساعتی از آغاز این عمل نگذشته بود که متوجه رفت و آمدهای مشکوک پرستاران و دکتر بیهوشی‌اش شدم. دقایقی بعد وقتی موضوع را پیگیری کردم، متوجه شدم «سعید» زیر تیغ جراحی این پزشک دچار افت فشار و کاهش تنفس عادی شده است. با اصرارهای من او را بلافاصله به بیمارستان دیگری انتقال دادیم. البته چند روز نیز تحت مراقبت‌های ویژه این بیمارستان قرار گرفت، اما شب گذشته در حالی که 20 روز از آن حادثه می‌گذشت دچار تشنج‌های شدید شد و ما او را به بیمارستان خصوصی انتقال دادیم اما متاسفانه ساعتی بعد پسرم جان باخت.

با مرگ هنرپیشه جوان و طرح شکایتی از سوی پدر و مادر وی، پرونده به شعبه اول دادیاری دادسرای جرایم پزشکی و دارویی ارجاع داده شد.بدین ترتیب پزشک و دکتر بیهوشی در این شعبه دادسرا حاضر شده و تحت تحقیق قرار گرفتند. همچنین کمیسیون تخصصی پزشکی میزان قصور هر دو پزشک را هنگام عمل جراحی 80 درصد تعیین کرد و مسوول فنی کلینیک نیز 20 درصد مقصر شناخته شد.

بنا به گزارش خبرنگار ما، دادیار عسگری پس از تکمیل تحقیقات قضایی قرار مجرمیت این دو متهم را صادر و پرونده برای انجام دادرسی به دادگاه جزایی و عمومی تهران سپرده شد تا تیم جراحی در برابر قاضی ایستاده و از اتهامات خود، دفاع کنند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.