باهنر: ایران آماده مذاکره با آمریکا است

باهنر: ایران آماده مذاکره با آمریکا است

نایب رییس مجلس‌‏هفتم در واکنش به توصیه سولانا به آمریکا برای مذاکره با ایران گفت: به غیر از بحث تعلیق غنی‌‏سازی در مورد موارد دیگر می‌‏توانیم با آمریکا مذاکره کنیم. story.Iran.USA.jpg~1025616524110109500.jpg

محمدرضا باهنر در گفت‌‏وگو با  ایلنا درخصوص اظهارات خاویر سولانا مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مبنی بر توصیه به آمریکا برای مذاکره با ایران، گفت: مقامات آمریکایی- به خصوص مقامات پارلمانی آمریکایی که روی صحبت ما با آنهاست- اگر می‌‏خواهند مواضع ایران را بشنوند و بعد به یک قضاوت برسند، این آمادگی از طرف ایران است که وارد مذاکره شود.

باهنر تصریح کرد: اما اگر دنباله بحث‌‏های حکومت آمریکا و تعلیق غنی‌‏سازی هستند، ما صحبت خود را کرده‌‏ایم.

نایب رییس مجلس ادامه داد: به نظر ما تعلیق غنی‌‏سازی بحث قابل گفت‌‏وگویی نیست و نمی‌‏تواند در دستورکار مذاکره باشد اما در مورد بقیه مسایل فکر می‌‏کنم مشکلی نداریم.
وی در خصوص گشایش راه حل در پرونده هسته‌‏ای ایران و در جریان مذاکرات گفت: پارلمان‌‏ها معمولا حرف‌‏های غیررسمی و بیشتری دارند که برای تعیین مواضع است. این حکومت‌‏ها و دولت‌‏ها هستند که در مورد مباحث بین‌‏المللی تصمیم می‌‏گیرند.

باهنر افزود: مواضع ما چون مواضع کاملا حقوقی و مبتنی بر مقاوله نامه‌‏های بین‌‏المللی است، اگر یک گسترش عدالت‌‏خواهی باشد، حرف‌‏های ما قابل شنیدن است و تکیه بر استدلال حقوقی دارد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.