افسردگی

افسردگی
همه ما بارها و بارها شکست های بزرگ و کوچک و از دست دادن افراد دور یا نزدیک را تجربه کرده ایم . هر چند غم و ناراحتی جزئی از زندگی انسان است، اما گاهی چنان در اندوه غرق می شویم که برای ادامه زندگی روزمره دچار شبهه می شویم و از خود می پرسیم : آیا می توانم مجددا زندگی را به حالت عادی سابق ادامه دهم ؟

افسردگی را نیز تا حدی می شناسیم و اغلب مواقع هنگامی که احساس افسردگی می کنیم، نه تنها علت دقیقش را می دانیم، بلکه اطمینان داریم نهایتا حالمان بهتر خواهد شد.

افسردگی چیزی بیش از یک احساس ناراحتی زودگذر و موقتی است که بر اثر مشکلات روزمره پدیدار می شود.

با توجه به این نکات، این سئوالات پیش می آید که "در افسردگی چه چیز غیرعادی وجود دارد؟ آیا افسردگی یک ناهنجاری روانی است که باید آن را درمان کرد؟ "

در افسردگی های مزمن، هرچند معمولا با یک شکست شروع می شود، اما هیچ دلیل موجهی برای ادامه ناراحتی و شدت آن وجود ندارد. افسردگی مزمن می تواند بر جسم و روح شما تاثیر بگذارد، دچار بی خوابی و بی اشتهایی می شوید، نسبت به روابط اجتماعی بی علاقه می شوید و ...

شخص مبتلا به افسردگی مزمن، علاقه ای به ادامه زندگی ندارد و ترجیح می دهد که برای فرار از رنج هایش به آن پایان دهد. متاسفانه در مواردی که این حالت شدت پیدا کند، شخص مبتلا، دست به خودکشی می زند.

احساس غم و ناراحتی در فرد مبتلا به افسردگی بیش از حد طولانی شده و باعث می شود که نتواند از زندگی، کار، سلامتی و معاشرت با افرادی که برایش مهم هستند، لذت ببرد. بهترین روش برای درمان افسردگی مراجعه به یک مشاور متخصص در این زمینه است.

دلایل ابتلا به افسردگی
وقوع اتفاقات پر استرس در زندگی، مبتلا شدن به یک بیماری و مصرف دارو یا مواد مخدر می تواند جزو دلایل ابتلا به افسردگی باشد. به طور کلی هر اتفاقی که باعث بروز ناهنجاری در انسان شود، می تواند منجر به بروز نوعی افسردگی شود.

علائم افسردگی
شخص مبتلا به این بیماری عمومآ علائمی مانند آنچه در زیر ملاحظه می کنید را از خود بروز می دهد :

- قادر به لذت بردن نیست.
- نمی تواند تمرکز کند.
- عادات غذا خوردن و اشتهایش تغییر می کند.
- تغییر وزن داده، چاق یا لاغر میشود.
- عادات خوابیدنش تغییر می کند.
- به دلیل کمبود انرژی توانایی لازم برای انجام کار روزانه و مسئولیت هایش را دارا نمی باشد.
- احساس گناه و ناامیدی دارد، با خود می گوید: آیا این زندگی ارزش زنده ماندن دارد؟

هر یک از این علائم می تواند زندگی روزمره شما را تحت تاثیر قرار دهد. حتی اگر مبتلا به افسردگی مزمن نباشید، اگرچند مورد از این علائم را به مدت دو هفته در خود احساس کردید، ممکن است در معرض ابتلا به افسردگی باشید، پس بهتر است به درمان فکر کنید. اگر در مراحل اولیه به وجود این بیماری در خود پی ببرید، درمان آن به مراتب آسان تر از زمانی خواهد بود که به افسردگی مزمن مبتلا شوید.
+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.