دفاع احمدی نژاد از مبارزه با 'بدحجابی'

دفاع احمدی نژاد از مبارزه با 'بدحجابی'.

در ادامه طرحی که پلیس ایران در ارتباط با پوشش اسلامی آغاز کرده، رئیس جمهور ایران نیز در این زمینه به اظهارنظر پرداخته و رواج پوشش غیراسلامی در کشورش را به دشمن خارجی نسبت داده است.
.
پلیس ایران اعلام کرده که طرح مبارزه با "بدحجابی" را بر اساس خواست مردم و با تکیه بر آمار حاصل از نظرسنجیها اجرا می کند

به گفته محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران، "دشمنان ... می ‌خواهند عده ‌ای را با ظاهر نامناسب در جامعه راه بیندازند و پس از برخورد با آنها تبلیغ کنند که در ایران با جوانان برخورد می ‌شود و خمودی و یأس بین جوانان به وجود بیاورند".

این در حالی است که آقای احمدی نژاد در زمان تبلیغات انتخاباتی که به ریاست جمهوری اش انجامید گفته بود که با ظاهر جوانان کاری نخواهد داشت، مهدی کلهر، مشاور آقای احمدی نژاد نیز در مصاحبه ای اطمینان داده بود که بر خلاف آنچه منتقدان آقای احمدی نژاد می گویند، او در صورت رئیس جمهور شدن اقدامی در جهت اعمال محدودیتهای اجتماعی نخواهد کرد.

در طرحی که "امنیت اخلاقی و اجتماعی" نام گرفته، پلیس علاوه بر برخورد با بانوانی که پوشش آنان را "بدحجابی" و مغایر با معیارهای جمهوری اسلامی تشخیص می دهد، اقداماتی همچون جلوگیری از نمایش مانکنهای زنان در مغازه ها نیز انجام می دهد.

این طرح و نحوه اجرای آن انتقادها و مخالفتهایی برانگیخته که در برخی مطبوعات بازتاب یافته است.

اما سیداحمد خاتمی، خطیب جمعه تهران، مطبوعاتی را که در انتقاد از این طرح نوشته اند متهم کرده که "برای هنجارشکنی مرثیه سرایی می کنند و در مقابل مطالبات قرآنی و مطالبات اکثریت مردم ایستاده ‌اند".

پلیس ایران اعلام کرده که طرح مبارزه با "بدحجابی" را بر اساس خواست مردم و با تکیه بر آمار حاصل از نظرسنجیها اجرا می کند.

سیداحمد خاتمی نیز در نمازجمعه تهران به دفاع از طرح "امنیت اخلاقی و اجتماعی" پرداخته و گفته که با اجرای این طرح، ضریب امنیت مالی، جانی و روانی مردم افزایش می‌ یابد و از دست‌ اندازی باندهایی که در زندگی خصوصی مردم ورود می ‌کنند و موجب بی‌ آبرویی می شوند، جلوگیری می ‌شود.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.