ذوالقدر:شلیک روزانه د‌ههاهزارموشک به اهداف آمریکایی

تهدید ذوالقدر: شلیک روزانه ده‌ها هزار موشک به اهداف آمریکایی

جانشین و معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: برنامه اصلی آمریکا در دشمنی با انقلاب اسلامی با توجه به ناتوانی در اقدام نظامی، تهدید نرم است.

محمد باقر ذوالفدر در همایش نقش امنیت در توسعه استان کردستان در سنندج افزود: سیاست اصلی آمریکا در شرایط فعلی تهدید نرم از طریق ایجاد بی‌ثباتی و بحران‌سازی در داخل و دامن زدن به گسستهای قومی و مذهبی است.

وی گفت: آمریکا در قالب تهدید نرم از روزنامه‌ها و " ان جی او " با الگوگیری از برنامه‌های که در شوروی سابق اجرا کردند، نیز بهره می‌گیرد و برخی از روزنامه‌ها نیز در جهت اهداف دشمنان به وظایف خودشان خوب عمل می کنند.

وی افزود: آمریکا که در شرایط فعلی بدون نقاب و علنی با ایران درگیر شده تمایل زیادی به اقدام نظامی‌دارد ولی به دلایل تاکتیکی و راهبردی قادر به عمل به نیت شوم خود نیست.

وی گفت: به عقیده تحلیلگران در شرایطی که آمریکا در گیر دو پروژه سنگین عراق و افغانستان می‌باشد قادر نیست به دلیل عمق راهبردی ، رهبری قدرتمند، دولت و قوای مسلح هماهنگ و مردم انقلابی، وارد جنگ دیگری با کشوری مانند ایران بشود.

وی افزود: تحلیلگران می‌گویند از نظر تاکتیکی و راهبردی آمریکا نمی‌تواند به ایران حمله کند چون می‌ترسند به محض حمله به ایران ،کشور به سمت تولید سلاح نامتعارف حرکت کند.

وی با استناد به این دیدگاهها گفت: این در حالیست که با در اختیار بودن موشکهای دور برد هیچ جا برای آمریکا امن نخواهد بود و ایران قادر است روزانه دهها هزار موشک به اهداف آمریکایی شلیک کند و با موشکهای دور برد می‌تواند اسراییل را هم به عنوان عقبه آمریکا تهدید کند.

وی افزود: به همین دلیل آمریکا سیاست تهدید نرم را از طریق ایجاد بی ثباتی و بحران‌سازی در داخل در دستور کار قرار داده و در کنار آن از اهرم تحریم نیز برای ایجاد بی‌ثباتی بهره خواهد گرفت.

وی گفت: خنثی‌سازی پایه دوم تهدیدهای آمریکا که همان تهدید نرم است وظیفه اصلی و اول بخش امنیتی داخل کشور است که حضور بموقع و آمادگی آنها از عوامل موثر بازدارنده در خنثی‌سازی این تهدید است.

وی ادامه داد: به رغم همه تهدیدها شاخصهای امنیتی کشور در سال گذشته به طور متوسط ‪ ۱۰‬درصد رشد یافت که این موفقیت در کاهش ناامنی و محدود شدن زیاد تحرکات ضد انقلاب بود.

وی در ادامه سخنانش به بررسی ارتباط امنیت و توسعه پرداخت و گفت: از منظر دین اسلام امنیت و ایمان از یک ریشه واحد هستند و امنیت پاداش ایمان صالحان است و جامعه بدون امنیت مفهوم نمی‌یابد.

وی با اشاره به اینکه امنیت و توسعه رابطه متقابل دارند و توسعه بدون امنیت و امنیت بدون توسعه محقق نخواهد شد، افزود: منطقه کردستان به سه دلیل جتگ تحمیلی، ناامنی داخلی و سیاستهای تعمدی رژیم گذشته گرفتار توسعه نیافتگی مضاعف است.

وی گفت: این سه عامل روند توسعه منطقه را نسبت به سایر مناطق کشور کند کرده و مسوولان باید این عقب ماندگی‌ها را جبران کنند.

وی با تاکید بر اینکه بخش عمده‌ای از ناامنی‌ها از خارج به این منطقه صادر می‌شود، افزود: مشکلی که در کردستان و سیستان و بلوچستان وجود دارد ناشی از ناامنی ذهنی است و در این مقوله مهم احساس امنیت است که نبود آن مانع از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برای توسعه باید احساس امنیت را گسترش داد، گفت: از سوی دیگر امنیت هم بدون توسعه ممکن نیست و در جایی که فقر وجود دارد صحبت از امنیت مضحک بنظر می‌رسد.

وی با تاکید مجدد بر اینکه امنیت بدون توسعه محقق نخواهد شد ، افزود: دولت نهم با همین تفکر بحث تشکیل شورای توسعه غرب کشور را برای جبران عقب ماندگیهای انباشته شده در این مناطق در دستور کار قرار داد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.