حمله نامزدهای حزب دمکرات به جورج بوش

حمله نامزدهای حزب دمکرات به جورج بوش

کلیه هشت نفری که برای به دست آوردن نامزدی حزب دمکراتیک در انتخابات ریاست جمهوری 2008 آمریکا رقابت می کنند در یک مناظره به سیاست جورج بوش در عراق تاخته اند.
نامزدها
این مناظره تلویزیونی به مدت 90 دقیقه ادامه داشت.

این نخستین مناظره تلویزیونی این هشت نفر پیش از انتخابات نوامبر 2008 بود.

مناظره کنندگان رئیس جمهور کشورشان را ترغیب کردند لایحه ای که هر دو شاخه کنگره گذرانده و جدولی زمانی برای تخلیه نیروهای رزمی آمریکا از عراق تعیین می کند وتو نکند.

هیلاری کلینتون، نماینده ایالت نیویورک در سنا، گفت: "اگر این رئیس جمهور، ما را از عراق بیرون نیاورد، من به عنوان پرزیدنت چنین خواهم کرد."

براک اوباما، سناتور ایلینوی، نیز گفت: "ما فقط یک امضا با پایان این جنگ فاصله داریم."

با این حال جورج بوش، رئیس جمهور آمریکا، گفته است که او این لایحه را وقتی هفته آینده به دست او برسد وتو خواهد کرد.

نخستین مناظره نامزدهای داخلی حزب دمکرات در ایالت کارولینای جنوبی انجام شد.

جیمز وستهد، خبرنگار بی بی سی، می گوید که در این مناظره هیچ نوع رویارویی جدی میان کاندیداها مشاهده نشد و همه آنها از اینکه مرتکب خطای سهوی بزرگی نشده اند خوشحال خواهند بود.

سناتور کلینتون گفت: "ما به مردم عراق شانس داشتن آزادی، شانس به دست گرفتن امور کشورشان را داده ایم. این به عهده آنهاست که تصمیم بگیرند آیا می خواهند از این فرصت استفاده کنند یا نه."

آقای اوباما که در نظرسنجی ها با فاصله کم خانم کلینتون را دنبال می کند، افزود: "مردم آمریکا، جمهور خواه یا دمکرات، گفته اند که وقت آن است به این جنگ پایان دهیم."

با این حال برخی از نامزدها از کسانی مانند هیلاری کلینتون که در سال 2002 به قطعنامه جنگ عراق در کنگره رای مثبت دادند انتقاد کردند. خانم کلینتون در پاسخ گفت اگر اطلاعاتی که اکنون داشت آن زمان داشت تصمیم دیگری می گرفت.

این مناظره 90 دقیقه ای میان دنیس کوسینیچ عضو مجلس نمایندگان، سناتورهای سابق مایک گراول و جان ادواردز، بیل ریچاردسون فرماندار نیومکزیکو، سناتورها کریستوفر داد، جوزف بایدن، هیلاری کلینتون و براک اوباما انجام شد.

کلیه این نامزدها هم اکنون تمرکز خود را بر کسب نامزدی حزب دمکرات در انتخابات مقدماتی اوایل سال آینده معطوف کرده اند. کاندیدای برگزیده سپس با نامزد جمهوری خواهان و سایر احزاب ناشناس تر در نوامبر 2008 رقابت خواهد کرد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.