تجدید نظر درباره اعزام پسر ولیعهد بریتانیا به عراق

تجدید نظر درباره اعزام پسر ولیعهد بریتانیا به عراق

وزارت دفاع بریتانیا روز پنجشنبه (26 آوریل) اعلام کرده که برنامه اعزام شاهزاده هری، دومین پسر ولیعهد این کشور به عراق را بازنگری می کند.
شاهزاده هری
شاهزاد هری حدود یک سال پیش مدرسه نظامی را به پایان برد

چندی پیش وزارت دفاع بریتانیا اعلام کرده بود که هنگ شاهزاده هری بخشی از برنامه های ارتش این کشور برای اعزام نیرو به عراق خواهد بود.

وزارت دفاع بریتانیا گفته است که تصمیم به تجدید نظر در اعزام واحد نظامی شاهزاده هری پس از کشته شدن یازده سرباز این کشور در خونین ترین نبرد نظامیان بریتانیا در عراق گرفته شده است.

در همین حال، تونی بلر، نخست وزیر بریتانیا، گفته است که اگر فرزند او بخواهد در عراق انجام وظیفه کند، او "خوشحال" خواهد بود.

با این نخست وزیر بریتانیا اضافه کرد که وضعیت شاهزاده هری "فقط به ارتش این کشور مربوط می شود."

وزارت دفاع بریتانیا گفته است که موضوع اعزام شاهزاده هری در این وزاتخانه"همواره" در حال بررسی است و تصمیم نهایی با ژنرال ریچارد دانات، فرمانده ارتش بریتانیاست.

شاهزاده هری، 22 ساله، اولین عضو ارشد خانواده سلطنتی پس از عمویش، شاهزاده اندرو است که به میدان نبرد اعزام می شود. شاهزاده اندرو، دومین پسر ملکه الیزابت، در سال 1982 در جنگ فالکلند شرکت داشت.

شاهزاده هری در ماه آوریل سال گذشته از مدرسه نظامی "سندهرست" فارغ التحصیل شد و در ماه اکتبر آموزش های لازم برای رهبری عملیات تجسسی زرهی را با موفقیت به پایان برد.

همقطاران وی، شاهزاده هری را "فرمانده ارتش ولز" خطاب می کنند. به ولیعهد بریتانیا، پدر هری و ویلیامز، لقب شاهزاده ولز داده شده است.

شاهزاده هری، بر اساس آموزش هایی که دریافت کرده است می تواند یازده سرباز مجهز به چهار تانک زرهی را برای انجام عملیات تجسسی فرماندهی کند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.