هیلاری کلینتون: شاید لازم شود به ایران حمله کنیم

هیلاری کلینتون: شاید لازم شود به ایران حمله کنیم

در حالی که طی روزهای اخیر مقامات بلندپایه کاخ سفید از احتمال برقراری تماس های دیپلماتیک با ایران در مورد مسائل منطقه ای و بین المللی خبر داده اند، نامزد انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا گفت: کشورش در صورت لزوم با ایران برخورد نظامی خواهد کرد.

 به نقل از روزنامه اورشلیم پست، خانم "هیلاری کلینتون" طی سخنانی در کنفرانس شورای دموکراتیک ملی یهودی گفت: آمریکا باید مستقیما به موضوع ایران بپردازد تا هرگونه تلاش این کشور برای دستیابی به تسلیحات هسته ای را بی اثر کند.

وی در عین حال ضمن انتقاد از رفتار دولت بوش در قبال ایران اظهار داشت: گزینه های موجود آمریکا در برابر ایران "به طور قابل توجهی محدود" شده است.

این سناتور دموکرات آمریکایی همچنین استفاده از گزینه نظامی علیه ایران را منتفی ندانست و گفت: همه راه ها باید بررسی شود و شاید این ضرورت برای آمریکا ایجاد شود که با ایران برخورد نظامی نماید.

وی با این حال گزینه نظامی را به عنوان آخرین راهکار برای آمریکا توصیف کرد و افزود: اگر لازم باشد که ما به اقدام نظامی تهاجمی علیه ایران متوسل شویم، خیلی بهتر خواهد بود که این اقدام در نظر جامعه جهانی به عنوان آخرین چاره باشد، نه اولین آنها، چرا که در این صورت تاثیرات و پیامدهای آن جهانی خواهد بود.

در همین حال سایر نامزدهای انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا نیز که در کنفرانس سه روزه شورای دموکراتیک ملی یهودی شرکت کرده بودند، به بیان دیدگاه های خود در قبال ایران پرداختند اما از اشاره مستقیم به احتمال عملیات نظامی علیه ایران خودداری کردند.

این افراد تنها به این جمله بسنده کردند که "هیچ گزینه ای را نباید از روی میز حذف کرد."

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.