نمایشگاه متون مقدس یهودیت،مسیحیت واسلام-عکس

نمایشگاه متون مقدس یهودیت، مسیحیت و اسلام

نمایشگاهی از متون و کتیبه های مقدس قدیمی سه دین یهودیت، مسیحیت و اسلام از روز جمعه 27 آوریل در "کتابخانه بریتانیا" در لندن به نمایش گذاشته می شود. تصویری از کتاب حگاده که داستان خروج یهودیان از مصر را به تصویر کشیده است. این متن که مخصوص عید فصح است در سال 1320 میلادی در اسپانیا تذهیب شده است.

در قرون وسطا با استفاده از کتابهای مصور قصه های کتاب مقدس به طبقه اشراف آموزش داده می شد. تاریخ این نسخه "کتاب مقدس" به قرن چهاردهم میلادی باز می گردد.

یکی از بهترین نسخ قرآن که به دستور مملوک سلطان بابر دوم، پادشاه هند به خط طلا و در هفت جلد نوشته شده است. تذهیب و نگارش این نسخه که بیش از سه سال زمان برده در اوایل قرن چهاردهم میلادی انجام شده است.

تصویر روحانیان یهودی که در حال دمیدن در شیپورشان به دور اریحا حلقه زده اند؛ داستان شاعرانه ای که در کتاب یوشع، روت و شموئیل آمده است. این تصویر در قرن هفدهم در ایران ترسیم شده است.

تصویر اژدهای هفت سری که هدف نیزه های میکائیل و فرشتگانش قرار گرفته است. تاریخ ترسیم این تصویر به اواخر قرن یازدهم و اوایل قرن دوازدهم باز می گردد؛ زمانی که اسپانیا تحت حکومت مسلمانان شمال آفریقا اداره می شد.

برگی از قرآنی که در قرن سیزدهم در زمان اسپانیا تحت حکومت مسلمانان به تحریر در آمده است. پس از فتح مجدد اسپانیا به دست مسیحیان در سال 1492بیشتر قرآن های مربوط به این دوره از بین برده شد.

نسخه عبری اسفار پنجگانه عهد عتیق که در سال 1469 در شهر صنعا در یمن رونویسی شده است و تاثیر برجسته هنر اسلامی را در تذهیب منعکس می کند.

برگی از اسفار هشتگانه عهد عتیق که داستان اعلام نبوت عیسی از سوی زکریا در معبدی در اورشلیم (بیت المقدس) را حکایت می کند. این نسخه در قرن هفدهم مصور شده است.

این نسخه از قرآن که در قرن هفدهم در چین تذهیب شده شامل طراحی های نامتعارفی است که از هنر چینی نشات گرفته است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.