عصبانیت روزنامه‌نگاران اسرائیلی از برخورد تند خاتمی با آنان

عصبانیت روزنامه‌نگاران اسرائیلی از برخورد تند خاتمی با آنان

برخورد تند سیدمحمد خاتمی با روزنامه‌نگاران اسرائیلی در حاشیه اجلاس رسانه‌های اوراسیا در قزاقستان با عصبانیت شدید آنان روبه‌رو شد.

به گزارش سرویس بین‌الملل «بازتاب»، روزنامه صهیونیستی «اورشلیم پست» نوشت: محمد خاتمی، رئیس‌جمهور سابق ایران که طرفدار گفت‌وگوهای صلح‌آمیز با غرب است، هفته گذشته با خبرنگاران اسرائیلی که در ششمین اجلاس اتحادیه رسانه‌های اوراسیا در قزاقستان برای صحبت با او رفته بودند، برخورد زننده‌ای کرد.

خاتمی بر حق ایران برای دستیابی به برنامه صلح‌آمیز انرژی اتمی این کشور تأکید کرد و گفت: ایران هیچ تمایلی به دستیابی به سلاح‌های اتمی ندارد.

وی اضافه کرد که کشور او به هیچ‌وجه تشنه جنگ نیست و از قول «آلبرت انیشتن» ادامه داد: صرف نظر از سلاح‌هایی که در جنگ جهانی سوم مورد استفاده قرار می‌گیرد، جنگ جهانی چهارم با چوب و سنگ خواهد بود.

رئیس‌جمهور سابق ایران همچنین اظهار داشت: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی کاملا بر فعالیت‌های ایران نظارت دارد.

خاتمی روز پنجشنبه به طور غیررسمی با «ریچارد هالبروک»، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل، دیدار کرد و گفت: زمانی که دولت جدیدی در آمریکا بر سر کار بیاید، او آماده سفر به آمریکا برای گفتگو در مورد برنامه اتمی ایران خواهد بود.

اما وی به رغم طرفداری از گفت‌وگو، از صحبت کردن با خبرنگاران اسرائیلی حاضر در جلسه خودداری کرد.
کانال 10 اسرائیل بعدها گزارش داد که خاتمی در زمان رفتن به اتاق خود، به نحوی آنان را لعنت کرده و گفته است: «بروید به جهنم».

روز جمعه خاتمی شرکت در جلسه‌ای از پیش تعیین ‌شده برای برنامه اتمی ایران را به دلیل سخنرانی نماینده اسرائیل، لغو کرد.

ژنرال «دنی راتشیلد»، رئیس شورای صلح و امنیت اسرائیل، ضمن اظهارنظر در مورد استانداردهای دوگانه اعمال‌شده بر کشورهای دارای سلاح‌های اتمی، غیبت خاتمی در جلسه را نشانه‌ای از این دانست که اظهارات وی در مورد گفت‌وگو راجع به برنامه اتمی ایران، صرفا حرف است و به آنها عمل نمی‌کند.

چندی پیش هم در جریان اجلاس بین‌المللی داووس، روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارنوت» مدعی شده بود که خبرنگار آن با خاتمی مصاحبه کرده است،‌ اما این نکته از سوی خاتمی و نزدیکانش به شدت تکذیب شد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.