چطور در استقلال بازیکن ۱۲۰ دقیقه ای بودم؟

پاسخ نیکبخت به اظهارات قلعه نویی؛

چطور در استقلال بازیکن 120 دقیقه ای بودم؟

نیکبخت بهترین روزهای فوتبالی‌اش را سپری می‌کند و بدون شک یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان لیگ محسوب می‌شود.  

انتقال جنجالی نیکبخت او به پرسپولیس، این تصور را به وجود آورد که این ستاره دچار مسائل حاشیه‌ای می‌شود ولی حالا نیکبخت بهتر و کامل‌تر از سال‌های گذشته فوتبال بازی می‌کند. شماره ده سرخ ها در گفت و گو با خبرگزاری فوتبال به اظهارات قلعه نویی پاسخ داد.
- به عقیده بسیاری از کارشناسان پرسپولیس بهتر از سال‌های قبل بازی می‌کند.دیدگاه تو در این مورد چیست؟

حق ما در حال‌حاضر مقام پنجم جدول نیست. متاسفانه از فرصت‌های قبلی‌مان استفاده نکردیم اما با این وجود پرسپولیس در صورت ادامه روند فعلی می‌تواند مکان دومی را از آن خود نماید.

- دنیزلی در این روند چقدر نقش داشته؟

در زمان دنیزلی دوباره احیا شدم. در استقلال 9 سال به هر حال مجبور بودم در پست دفاع چپ یا پیستون چپ بازی کنم اما زمانی که امسال به خط حمله انتقال پیدا کردم به اندازه 9 سال حضورم در استقلال گل زدم و پاس گل دادم. در این فصل 10 پاس گل داده و 10 زده‌ام که این موضوع نقش زیادی در احیا شدن دوباره من داشت.

- نیکبخت امسال با دوری از حاشیه‌ها تا حدود زیادی متحول شده، بهتر نبود زودتر حاشیه را کنار می گذاشتی؟

حاشیه‌ها را کنار گذاشتم، ضمن اینکه فراموش نکنید جلوی ضرر را هرجا بگیری، منفعت دارد.

- چه عاملی باعث شده که بیشتر در نقش یک پاسور موفق باشی ؟

تمرکزم امسال بیشتر از سال‌های گذشته است، ضمن اینکه چندان به فکر گل زدن نیستم و بیشتر دوست دارم یک پاسور باشم. نمونه این در بازی با فولاد بود که دو موقعیت صددرصد گل را به شیث و معدنچی پاس دادم در حالیکه خودم نیز موقعیت مناسبی برای گل زدن داشتم.

- خیلی ها معتقدند نیکبخت در پرسپولیس بهتر از زمان حضورش دراستقلال بازی می‌کند.

بله و خدا را شکر می‌کنم ، حالا بیشتر منتقدان من نیز تغییر عقیده داده‌اند. 9 سال در استقلال نیز بیشترین تلاش‌ها را انجام دادم اما به یکباره با تغییر پست در پرسپولیس متحول شدم.

- وضعیت پرسپولیس را در جام حذفی چطور می بینی ؟

قهرمانی در لیگ حق مسلم ما بود چون بهتر از سایر تیم‌ها بازی می‌کنیم اما وقتی لیگ نشد حالا در جام حذفی قهرمان می‌شویم.

- در غیاب تو پرسپولیس موفق به عبور از سد سپاهان
می‌شود ؟

شک نکنید که پرسپولیس قهرمان جام حذفی خواهد شد چون بیشتر از سایر تیم‌ها مستحق مقام قهرمانی است.

- موضوع ترانسفر تو صحت دارد؟

من دوست دارم در پرسپولیس بمانم چون خاطرات خوبی با این تیم دارم اما همه چیز در پایان فصل مشخص می‌شود. اگر قرار به جدایی نیز باشد، این موضوع با رضایت پرسپولیس باید انجام شود.

- شایعه حضور مجدد تو در استقلال شنیده می‌شود.

دلیلی برای بازگشت به استقلال ندارم. تمام تمرکز من در حال حاضر معطوف به حضور در پرسپولیس است، ضمن اینکه دلیلی برای ترک پرسپولیس ندارم. به هیچ‌وجه ناراضی نیستم چون زمانی ناراضی می‌شوم که در پرسپولیس بازی نکنم یا ستاره این تیم نباشم.

- در این مدت تماسی از جانب استقلالی‌ها با تو گرفته نشد؟

خیر، چون کاری با آنها ندارم.

-امکان دارد روزی به استقلال برگردی؟

ببینید، تمام تمرکزم در حال حاضر به حضور موفقیت‌آمیز در پرسپولیس بازمی‌گردد و به تیمی جز تیم فعلی‌ام فکر نمی‌کنم. تمام فکر من در مقطع فعلی به قهرمانی با پرسپویس بازمی‌گردد چون به خوبی می‌دانم زحمات ما با این امر تکمیل خواهد شد.

- قلعه‌نویی گفته که تو بازیکن 60 دقیقه‌ای هستی.

مربی می‌تواند به راحتی در مورد بازیکن اظهارنظر کند اما چطور در استقلال بازیکن 120 دقیقه‌ای بودم اما حالا بازیکن 60 دقیقه‌ای شده‌ام.ضمن اینکه در استقلال در پست پیستون چپ بازی می‌کردم. به نظر خیلی از کارشناسان و به گواه بسیاری از مردم حالا نیکبخت متحول شده است. اگر دنیزلی مرا دقیقه 60 یا 70 تعویض می‌کند، این دلیل نمی‌شود که من دیگر قادر به بازی نیستم. سرمربی تیم قبل از بازی با من صحبت می‌کند و برنامه‌های خود را به بازیکنان توضیح می‌دهد ضمن اینکه وقتی در برخی بازی‌ها با 2 یا 3 گل از حریف جلو هستیم، دیگر لزومی ندارد که سرمربی مرا در زمین نگه دارد. در زمان قلعه‌نویی در استقلال نیز در برخی بازی‌ها دقیقه 60 یا 70 تعویض می‌شدم اما ایشان به بازی من اعتقاد داشتند. در همین بازی با تیم‌ملی قطر زانویم در دقیقه 75 درد گرفت. خودم به سرمربی تیم گفتم مرا تعویض کند.

- البته قلعه‌نویی گفته جناح چپ تیم ملی را در اختیار تو قرار می‌دهد

قلعه‌نویی نسبت به من لطف دارد. مطمئن باشید سعی می‌کنم جواب اعتماد ایشان را با بازی‌ خوبم در تیم‌ملی بدهم.


- بحث ملاقات تو با مرفاوی با وجود تکذیبت باز هم در محافل ورزشی وجود دارد.

هیچ ملاقاتی با مرفاوی نداشتم و آخرین بار در داربی به او گل دادم. به این مسائل عادت کرده‌ام چون پشت‌سر بسیاری از بازیکنان بزرگ چنین حرف‌هایی وجود دارد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.