رییس دانشگاه شیراز از دانشجویان عذرخواهی کرد

رییس دانشگاه شیراز از دانشجویان عذرخواهی کردGo to fullsize image

پس از سه روز تجمع بیش از 2500 دانشجوی پسر و دختر دانشگاه شیراز در اعتراض به مقررات جدید خوابگاهی سرانجام دکتر محمد هادی صادقی، رییس دانشگاه شیراز در جمع این دانشجویان حاضر و معذرت خواهی کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، دکتر صادقی اظهار داشت: به مطالباتی که با قانون مغایرت نداشته باشند از همین امروز رسیدگی خواهد شد و به مرحله عمل در می‌‏آید.
وی با بیان این جمله که اگر من مقصر هستم، عذرخواهی می‌‏کنم، در سخنان خود 3 مرتبه از دانشجویان به دلیل اعمال برخی مقررات جدید عذرخواهی کرد.

رییس دانشگاه شیراز گفت: 24 ساعته شدن کتابخانه خوارزمی، جلوگیری از خصوصی سازی مراکز IT و اینترنت و همچنین تجهیز و نوسازی ناوگان حمل و نقل دانشجویان را از هم اکنون پیگیری می‌‏کنم و در آینده‌‏ای نزدیک وعده‌‏های خود را عملی خواهم کرد .

وی در پاسخ به سوالات دانشجویان دختر مبنی بر پوشش، خاطرنشان کرد: لباس‌‏های رنگ روشن از لحاظ شرعی مشکل ندارد، اما پوشش باید طوری باشد که عرف زیر سوال نرود.
دانشجویان نیز پرسیدند: عرف را چه کسی تعیین می‌‏کند ؟
صادقی در پاسخ گفت: متعارف با شعور دانشگاهی عرف را خود دانشجویان تعریف می‌‏کنند.

رییس دانشگاه شیراز همچنین با توجه به تجمع‌‏های گسترده اخیر دانشجویان فعالیت نشریات را آزاد اعلام کرد .

وی همچنین ادامه فعالیت انجمن اسلامی را که چندی پیش ممنوع اعلام شده بود را به رسمیت شناخت و فعالیت مجدد انجمن اسلامی دانشگاه شیراز، را بدون محدودیت و در چارچوب آیین نامه آزاد اعلام کرد.
لازم به ذکر است؛ کمیته‌‏ای متشکل از نمایندگان دانشجوها عملی شدن وعده‌‏ها را پیگیری خواهند کرد.

گفتنی است؛ دکتر محمد هادی صادقی، رییس دانشگاه شیراز 3 هفته دیگر در تالار فجر دانشگاه شیراز با دانشجویان دیدار خواهد داشت تا نتایج تحقق وعده‌‏ها پیگیری شود.
دانشجویان نیز اعلام کردند؛ اگر به قول‌‏ها و عده‌‏ها رسیدگی نشود، پس از جلسه 3 هفته آینده تجمعات را در ابعاد گسترده‌‏ای ادامه خواهند داد و استعفای دکتر صادقی را پیگیری می‌‏کنند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.