'وضعیت حجاب در ایران بدتر از آمریکا است'

'وضعیت حجاب در ایران بدتر از آمریکا است'

آیت الله مکارم شیرازی مرجع تقلید شیعه با اشاره به طرح اخیر نیروی انتظامی ایران در برخورد با "بد حجابی" گفت: "امروزه مساله بد حجابی به یک معضل رسوا تبدیل شده است."
آیت الله مکارم شیرازی
آیت الله مکارم شیرازی مرجع تقلید شیعه با اشاره به طرح اخیر نیروی انتظامی ایران در برخورد با "بد حجابی" به مقایسه وضعیت حجاب بین ایران و آمریکا پرداخته است.

اظهار نظر آیت الله مکارم شیرازی در مورد برخورد با "بد حجابی" در زمانی صورت می گیرد که طرح برخورد با "بدحجابی" از اول اردیبهشت ماه در تهران آغاز شده است.

آیت الله مکارم شیرازی که در پایان یکی از کلاسهای درس خارج فقه خود در روز شنبه بیست و سوم آوریل در قم سخن می گفت با مقایسه وضعیت حجاب بین ایران و آمریکا گفت:" یک ایرانی که استاد یکی از دانشگاه‌های آمریکاست به بنده می ‌گفت از نظر وضع حجاب نه خیابان‌ های آمریکا مثل خیابان ‌های ایران است و نه دانشگاه‌ های آمریکا مثل دانشگاه‌ های ایران. می‌ گفت که من از وضعیت برهنگی و بدحجابی در ایران وحشت دارم."

آیت الله مکارم شیرازی سپس به نقش مطبوعات و رسانه ها درباره برخورد با 'بد حجابی' پرداخت و نقش آنها را "جنجال آمیز" خواند. وی در ادامه گفت: "آیا این ‌ها [مطبوعات و رسانه ها] نمی‌ دانند که حجاب جزو ضروریات اسلام است؟...آیا نمی ‌دانند که حجاب امروزه به صورت یک مساله اساسی در اسلام آمده، آنها که می ‌خواهند به اسلام ضربه وارد کنند و به سمت حجاب نشانه ‌گیری می‌کنند؟"

آیت الله مکارم شیرازی که جزو روحانیان بنیادگرای ایران محسب می شود ونقش برجسته ای در اداره حوزه علمیه دارد، از زمان به روی کار آمدن محمود احمدی نژاد، یکی از مشوقان دولت او در زمینه پیگیری برنامه های ایدئولوژیک دینی بوده است و تاکنون چندین بار از عدم تحقق چنین امری ابراز نگرانی کرده است.

نیروی انتظامی ایران در چند سال گذشته تا حدودی سخت گیری نسبت به پوشش مردم به خصوص پوشش زنان را کم کرده بود. ولی در ماههای اخیر اعتراضهایی از سوی برخی از محافظه کاران تندرو بیان شده است مبنی بر اینکه نیروی انتظامی ایران نسبت به 'بدحجابی' و گسترش آن بی تفاوت است.

طرح مبارزه "بدحجابی" با هشدارهایی نیز همراه بوده است. آیت الله هاشمی شاهرودی رییس قوه‌ قضاییه ایران روز دوشنبه بیست آوریل توصیه کرد که "سیاست‌ های علاج آسیبهای اجتماعی باید دقت بسیاری صورت گیرد". او اضافه کرد که "خیلی جاها برخورد خشن نتیجه‌ عکس می ‌دهد و خلاف سیاست پیشگیری است

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.