تجمع دانشجویان دانشگاه شیراز

تجمع دانشجویان دانشگاه شیراز

تعدادی از دانشجویان دانشگاه شیراز در اعتراض به آئین نامه جدید خوابگاهی و وضع برخی محدودیت ها در محوطه کوی دانشگاه این شهر تجمع کردند.
تجمع دانشجویان دانشگاه شیراز، عکس از ایسنا
دانشجویان معترض خواهان استعفای رییس دانشگاه شیراز و برخی مسئولان این دانشگاه شده اند

طبق آئین نامه جدید که "منشور اخلاقی" نام گرفته، تردد دانشجویان در خوابگاه دانشجویی از ساعت 11 شب به بعد محدود شده و دانشجویان باید با مجوز رسمی مسئولان دانشگاه در خوابگاه ها رفت و آمد کنند.

این آئین نامه پوشیدن لباس های راحتی در راهروهای خوابگاه ها و ورود مهمان به خوابگاه ها را ممنوع کرده است.

طبق آئین نامه جدید، ورود و خروج به خوابگاه های دانشجویی در حد فاصل ساعات 11 شب تا 5 صبح به طور کامل ممنوع و به نگهبانان این اجازه داده شده تا بدون اجازه و به صورت سرزده وارد اتاق های دانشجویان شوند.

طبق گزارش خبرگزاری های داخلی، بیش از دو هزار دانشجو از یکشنبه شب (دوم اردیبهشت) به محدودیت های وضع شده در این آئین نامه اعتراض کرده و خواهان استعفای رییس دانشگاه شیراز و برخی مسئولان این دانشگاه شده اند.

دانشجویان معترض خواهان آن شده اند که محدودیت های وضع شده، لغو گردند و وضعیت خوابگاه های دانشجویی بهبود یابند. آنها همچنین خواهان آن شده اند که فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی دانشجویان آزاد و نحوه برخورد حراست و کمیته انضباطی دانشگاه اصلاح شود.

محمد هادی صادقی، رییس دانشگاه شیراز در طی شبانه روز گذشته دو بار در میان دانشجویان معترض حاضر شده که با اعتراض دانشجویان روبرو شده است. وی با اعمال محدودیت های خارج از چارچوب قاتون مخالفت کرده و گفته است که سعی دارد تا قانون را رعایت کند.

آقای صادقی به خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا گفته است که برخی اعتراضات دانشجویان منطقی است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.