بهترین روش لاغری

بهترین روش لاغری

روبرتا پری برای لاغر شدن و خلاصی از بیماری چاقی هر کاری توانسته – از رو آوردن به برنامه‌های سازمان یافته رژیم غذایی ، قرص‌های لاغری ، روان‌درمانی و حتی هیپنوتیسم – انجام داده اما به نتیجه‌ای نرسیده است. Go to fullsize image

به گزارش آسوشیتدپرس از لس‌آنجلس به گفته وی این تلاش‌ها هر کدام مدتی برای این زن ساکن پنسیلوانیا موثر واقع شد و پس از مدتی وزن از دست رفته به جای اول بازگشت.

پری پس از سال‌ها لاغر شدن و چاق شدن متوجه شد که هیچ کدام از این روش‌ها مشکل چاقی او را حل نخواهد کرد. این مشاور 39 ساله روابط عمومی گفت به این نتیجه رسیده‌ام که تنها راه از دست دادن وزن، کمتر خوردن و بیشتر ورزش کردن است.

تجربه او تجربه‌ای مشترک و عمومی است. محققان دانشگاه کالیفرنیا ، لس‌آنجلس ، با بررسی 31 تحقیق درباره کم کردن وزن بدن ، متوجه شدند رژیم‌های غذایی طولانی مدت باعث لاغری نمی‌شوند چون در حالی که مردم می‌توانند در ابتدا لاغر شوند ، بسیاری از آنان کمی بعد وزن از دست رفته را باز می‌یابند.

این یافته موید نکته‌ای است که دانشمندان همواره گفته‌اند: از دست دادن وزن آسان است اما حفظ وزن تازه، داستان دیگری است.

دکتر دیوید کاتز محقق چاقی و رییس مرکز تحقیقات پیشگیرانه در دانشگاه ییل که در تحقیقات اخیر مشارکت نداشت، گفت: اگر رژیم‌ها موثر بود این همه آدم چاق دور و برمان نمی‌دیدیم و همه می‌باید ترکه‌ای می‌بودند.
از دهه 1970 نسبت افراد چاق و فربه بزرگسال امریکا دو سوم افزایش یافته است.

چاقی خطر بیماری‌های قلبی، دیابت (قند) و بعضی سرطان‌ها را بیشتر می‌کند. داشتن اضافه وزن میزان فشار و کلسترول خون را افزایش می‌دهد که می‌تواند منجر به بیماری قلبی شود.

کارشناسان بهداشتی می‌گویند عوامل بسیاری می‌توانند باعث ناکامی رژیم غذایی شوند. افراد از گرفتن رژیم خسته می‌شوند و همیشه وسوسه بازگشت به عادات قدیمی وجود دارد.

کسانی که مدام رژیم می‌گیرند و آن را کنار می‌گذارند از بازگشت سریع چربی‌های ظاهرا آب شده دچار یاس می‌شوند.

کسانی که خیلی سریع مقدار زیادی وزن از دست می‌دهند یاد نمی‌گیرند روش زندگی خود را هم تغییر دهند مثلا غذاهای سالمتر بخورند و مرتب ورزش کنند در حالی که برای ثابت نگهداشتن وزن جدید انجام این کارها ضروری است.

مایکل گوران، محقق چاقی در دانشگاه ساوترن کالیفرنیا می‌گوید تغییر عادات غذایی و کنار گذاشتن لذت‌های خوردن (پرخوری) کاری دشوار است. افراد به سوی خوردن سوق داده می‌شوند. اراده آهنین می‌خواهد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.