آیت‌الله‌ مکارم:دانشجویان امریکامثل ایران بدحجاب...

آیت‌الله‌ مکارم شیرازی: دانشجویان دانشگاه‌های امریکا مثل دانشگاه‌های ایران بدحجاب نیستند

آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی، حل معضل بد حجابی را متوجه همه دانست و تصریح کرد: باید با کمک یکدیگر و از طریق معقول این مسئله را حل کرد و نباید در رفع این مشکل به خشونت متوسل شد.  

به گزارش اینده روشن، آیت‌الله‌العظی مکارم شیرازی در درس خارج خود با انتقاد از سکوت مجامع بین‌المللی در قبال حوادث عراق گفت: اگر تعدادی از جنایتکاران بعثی را عادلانه محاکمه و محکوم به اعدام کنند، مدعیان حقوق بشر داد و فریاد می‌کنند که چرا این جنایتکاران را اعدام کردید، اما دویست نفر از مسلمانان عراق یک جا کشته می‌شوند و هیچ عکس‌العملی نشان نمی‌دهند.

وی تصریح کرد: دولت مردان و کشورهای اسلامی نباید از نار این مسایل به سادگی بگذرند، باید در برابر این حوادث تکان دهنده عکس‌العمل نشان دهند.

آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی یادآور شد: نباید در مسایل داخلی عراق مداخله کرد، ولی سکوت در برابر این حوادث نیز جایز نیست و از سازمان کنفرانس اسلامی و سران کشورهای اسلامی دعوت می‌شود در مقابل کشتارهای بی‌رحمانه و تجزیه عراق عکس‌العمل نشان دهند.

وی در ادامه به مسئله بدحجابی در کشور اشاره نموده و تصریح کرد: امروزه مسئله بدحجابی به یک معضل تبدیل شده است، یکی از اساتید ایرانی دانشگاه‌های امریکا می‌گفت: از نظر حجاب خیابان‌های امریکا مثل خیابان‌های ایران نیست و دانشجویان دانشگاه‌های امریکا نیز مثل دانشگاه‌های ایران بدحجاب نیستند.

وی بیان داشت: اخیرا نیروی انتظامی اقداماتی انجام داده، اما متاسفانه بعضی از مطبوعات و رسانه‌ها جنجال به راه‌ انداخته‌اند که چرا نیروی انتظامی با این مسئله برخورد می‌کند، در صورتی که حجاب جزء ضروریات اسلام است و بدحجابی باعث متلاشی شدن خانواده‌ها و بالا رفتن آمار طلاق و جنایات است.

آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی، حل این معضل را متوجه همه دانست و تصریح کرد: باید با کمک یکدیگر و از طریق معقول این مسئله را حل کرد و نباید در رفع این مشکل به خشونت متوسل شد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.