نگرانی و وحشت در مدارس و دانشگاههای امریکا

نگرانی و وحشت در مدارس و دانشگاههای امریکا

کشتار در دانشگاه ویرجینیا ، مدارس و دانشگاه های امریکا را بر آن داشت تدابیر امنیتی خود را تشدید کنند اما به رغم این تدابیر که چیزی بیش از چند تدبیر پشگیرانه محدود نیست به نظر دشوار می رسد بتوان مانع اقدامات خشونت آمیز شد. Virginia Tech student Gatane Gallagher, right, is comforted by Hannah Dorrell. (AP)

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، در سراسر امریکا مراکز تحصیلی سعی کردند با تاکید بر همکاری تنگاتنگ میان مدارس و پلیس محلی به خانواده ها برای امنیت فرزندانشان تضمین دهند. اما معمولا همه چیز انقدر سریع اتفاق می افتد که نیروهای امنیتی نمی توانند خود را به موقع به محل برسانند.ماه اکتبر گذشته مردی پنج دختر بچه را در مدرسه کوچک آمیش کشت. در سال هزار و نهصد و نود و نه نیز دو نوجوان در دبیرستانی در کلمباین سیزده نفر را کشتند.

در تمامی این حوادث مانند آنچه که در دانشگاه ویرجینیا رخ داد پلیس پس از حادثه به محل رسید.برخی موسسات با استفاده از سیستم کارت های مغناطیسی ورود و خروج به ساختمان های خود را محدود کرده اند. اما این کارت ها نیز نمی تواند مانع افردی مثل چو سئونگ هویی دانشجوی کره ای برای کشتن سی نفر در دانشگاه ویرجینیا شود.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.