نجات ۳قاتل از دار؛وکیل قلابی،اعدام راتأخیرانداخت

نجات سه قاتل از چوبه دار ؛وکیل قلابی، اعدام را به تأخیر انداخت


با تلاش هیأت صلح و سازش دادسرای جنایی تهران حکم اعدام سه قاتل که قرار بود صبح چهارشنبه (دیروز) اجرا شود، متوقف شد. Go to fullsize image

به گزارش خبرنگار ما، فخرالدین جعفرزاده، سرپرست دادسرای جنایی تهران صبح دیروز در جمع خبرنگاران رسانه های جمعی در تشریح این خبر گفت: اولین پرونده مربوط به یک نامادری به نام فاطمه است که در سی ام خرداد ماه سال 83 به انگیزه اختلافات خانوادگی پسر 12 ساله همسرش به نام مجتبی را به طرز فجیعی در حمام خانه شان در اسلامشهر به قتل رسانده و از سوی شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران به قصاص نفس محکوم شده بود که این حکم پس از تأیید از سوی دیوان عالی کشور، قرار بود صبح چهارشنبه اجرا شود که با تلاش هیأت صلح و سازش دادسرای جنایی، پدر مقتول، پای چوبه دار همسر سابقش را بخشید.

سرپرست دادسرای جنایی تهران همچنین در خصوص علت توقف اجرای حکم دومین محکوم به مرگ گفت: دومین پرونده مربوط به مردی به نام نعمت است که در سال 80 به انگیزه سرقت یک میلیون تومان پول، دوست خود را به هویت احمد با ضربات چاقو به قتل رسانده و از سوی هیأت قضایی (کیفری) استان تهران به قصاص نفس محکوم شده بود که با تلاش هیأت یاد شده، اولیای دم به متهم مهلت دادند تا با برگزاری جلسه ای، رضایت آنان را جلب کنند.

«جعفرزاده» سپس به شرح سومین پرونده پرداخت و گفت: این پرونده مربوط به شخصی به نام محمد است که در سال 83 در یک نزاع دسته جمعی مقابل باشگاه بیلیارد رباطکریم، جوانی به نام سعید را با ضربات چاقو به قتل رسانده و از سوی شعبه 71 دادگاه کیفری محاکمه و به قصاص محکوم شده بود.وی در همین خصوص افزود: این حکم پس از تأیید در دیوان عالی کشور قرار بود صبح چهارشنبه 29 فروردین ماه اجرا شود که شخصی با مراجعه به دفترم از قلابی بودن وکلای متهم در مرحله دادرسی خبر داد.

وی افزود: بدین ترتیب پس از استعلام از کانون وکلا وقتی پی به حقیقت موضوع بردیم، دستور شناسایی و دستگیری وکلای «محمد» را دادیم که مأموران پس از مراجعه به آدرس ارایه شده دریافتند که آنان متواری شدند. بر همین اساس اجرای حکم اعدام سومین محکوم را نیز متوقف کردیم

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.