'عامل کشتار دانشگاه ویرجینیا مشکل روانی داشته'

'عامل کشتار دانشگاه ویرجینیا مشکل روانی داشته'

پلیس آمریکا فاش کرده است که دانشجویی که روز دوشنبه 17 آوریل، 32 نفر را در دانشگاه فنی ویرجینیا به ضرب گلوله کشت، مشکل روانی داشته است.
مراسم یادبود قربانیان کشتار دانشگاه ویرجینیا
مراسم یادبود قربانیان کشتار دانشگاه ویرجینیا با شرکت چند هزار نفر برگزار شد

روز دوشنبه مرد مسلحی به خوابگاه دانشجویان دانشگاه فنی ویرجینیا وارد شد و پس از تیراندازی و قتل دو تن از دانشجویان، به یکی از ساختمان های آموزشی این دانشگاه رفت و در آنجا نیز سی نفر را به ضرب گلوله کشت و سپس خودکشی کرد.

عامل این کشتار "چو سونگ هوی" بیست و سه ساله و دانشجوی سال آخر دوره لیسانس در رشته زبان و ادبیات انگلیسی معرفی شده که متولد کره جنوبی است اما از هشت سالگی در آمریکا اقامت داشته است.

پلیس می گوید در سال 2005 دو دانشجوی دختر از نحوه رفتار چو سونگ هوی، به مقامات دانشگاه شکایت کردند.

این دو فقره شکایت در ماه های نوامبر و دسامبر سال 2005 و مقارن ایامی بود که استادان چو سونگ هوی، در مورد نوشته های پر از خشونت و رفتار غیرقابل پیش بینی اش ابراز نگرانی کرده بودند.

مقامات دانشگاه چون سونگ هوی، را برای معاینه به واحد آزمایش سلامت روانی که خارج از محوطه دانشگاه ویرجینیا قرار دارد، معرفی کرده بودند.

در تحولی دیگر، دولت کره جنوبی گفته است از این که یکی از شهروندانش 32 نفر را در آمریکا کشته است عمیقا احساس تاسف و شرمساری می کند.

پس از آنکه پلیس آمریکا اعلام داشت که عامل کشتار دانشگاه ویرجینیا، اهل کره جنوبی بوده، رئیس جمهور کره جنوبی برای بحث و گفتگو با اعضای کابینه درباره این تراژدی، یک جلسه اضطراری تشکیل داد.

خبرنگار بی بی سی در سئول می گوید برخی از مردم کره جنوبی از این نگران هستند که این حادثه ممکن است به روابط کشورشان با آمریکا لطمه وارد کند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.