رسوایی شرم‌آور معلمان مدارس آمریکا

رسوایی شرم‌آور معلمان مدارس آمریکا

در تازه‌ترین مورد، «لینا سینها» چهل ساله از مقامات مدرسه‌‌ای در نیویورک محکوم به سوءاستفاده از دانش‌آموز سابقش در سن سیزده سالگی شد. او همچنین به خاطر رشوه دادن به پسر دیگری برای مخفی نگه داشتن این رابطه مجرم شناخته شد.  

مدتهاست که مسئله روابط جنسی معلمان و دانش‌آموزان در مدارس آمریکا، سرتیتر اخبار بسیاری از رسانه‌هاست، اما علت این امر چیست؟

به گزارش سرویس بین‌الملل «بازتاب» به نقل از «ABC News»، در تازه‌ترین مورد چندی پیش «لینا سینها» چهل ساله از مقامات مدرسه‌‌ای در نیویورک محکوم به سوءاستفاده از دانش‌آموز سابقش در سن سیزده سالگی شد. او همچنین به خاطر رشوه دادن به پسر دیگری برای مخفی نگه داشتن این رابطه مجرم شناخته شد و هم‌اکنون با مجازات حداکثر هجده سال زندان روبه‌روست.

بنا بر گزارش‌ها، حدود 10 درصد همه کودکان پسر و دختر از مهدکودک تا کلاس یازده، به نوعی تحت آزار جنسی بزرگسالان در مدرسه قرار گرفته‌اند که 7 درصد این پرونده‌ها، آزارهای فیزیکی مربوط به بوده است.

کارشناسان معتقدند، در حالی که گزارش‌ها مبنی بر سوءاستفاده‌های جنسی معلمان در حال افزایش است، پی بردن به میزان واقعی افزایش، کمی سخت است، چراکه پیش از این، هیچ مطالعه‌ای در این زمینه انجام نشده بوده تا به دانشمندان، فرضیه‌ای را ارایه دهد.

اما چیزی که روشن است، این‌که اکثریت گسترده‌ای از معلمانی که به دانش‌آموزان خود تجاوز کرده یا آنان را اذیت می‌کنند،‌ مرد هستند. مردها تنها 15 درصد جمعیت معلمان را تشکیل می‌دهند، اما متهم اصلی دو سوم پرونده‌ها هستند.

به رغم جذابیت عمومی سوژه متهمان زن و فرض ما مبنی بر این‌که رسانه‌ها، بیشتر به این اخبار می‌پردازند، اما پرونده متهمان مرد را هم تا حد زیادی می‌توان در رسانه‌ها پیدا کرد.

«کرول شیک شفت»، از اساتید آموزش دانشگاه «هافترا»، می‌گوید: «در سال 2006، 158 پرونده در سراسر کشور در رسانه‌ها منعکس شده که از این میزان، 21 درصد درباره زنان و 78 درصد مردان بوده‌اند» و درواقع، رسانه‌ها بیشتر به مسئله متهمان زن در این پرونده‌ها پرداخته‌اند.
شمار زیادی، پرداختن زیاد در رسانه‌ها را عامل اصلی زیاده جلوه کردن متهمان زن می‌دانند.

به گزارش وزارت ایالتی آموزش‌و‌پرورش نیویورک، در ماه فوریه میزان این معلمان (مرد و زن) نسبت به پنج سال گذشته دو برابر شده است. از سال 2001 این وزارت به 485 پرونده رسیدگی کرده که بیش از یک‌چهارم آنها در سال تحصیلی 2005ـ2006 واقع شده است.

«نان اشتین»، از محققان مرکز زنان دانشگاه ولسی، می‌گوید: مردان نوعا بیشتر کلاس‌های تئاتر، موسیقی و عکاسی را در اختیار دارند که نیازمند برخوردهای رودرروی بسیاری است که می‌تواند روابط را نزدیک‌تر کند.

در مورد زنان، اطلاعات دقیق در دست نیست، اما اشتین می‌گوید که متجاوزان زن معمولا جوانترند و اغلب در دهه بیست یا سی سالگی و بیشتر در حومه شهرها هستند.

«جف گاردر»، روانشناس نیز می‌گوید: معلمان زن معمولا بیشتر مورد اعتماد هستند و علت این‌که قربانیان مذکر نسبت به گذشته بیشتر شده‌‌اند نیز همین است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.