فلیپه مسا، پیروز مسابقه تاریخی فرمول یک

فلیپه مسا، پیروز مسابقه تاریخی فرمول یک

فلیپه مسا راننده برزیلی تیم فراری پس از 57 دور جنجالی، با لوئیز همیلتون از بریتانیا،راننده تازه وارد تیم مکلارن بنز، اولین پیروزی خود در فصل جدید مسابقات فرمول یک را، در بحرین جشن گرفت.

مجموع امتیازات رانندگان (سخیر- بحرین)
۱- فلیپه مسا(فراری)-------------- ۱۰ امتیاز
۲- لوئیزهمیلتون(مکلارن بنز)----- ۸ امتیاز
۳- کیمی رایکونن(فراری)--------- ۶ امتیاز
۴- نیک هایدفلد(بی.ام.و)----------- ۵ امتیاز
۵- فرناندو آلونسو(مکلارن بنز)-----۴ امتیاز
۶- روبرت کیوبیتزا(بی.ام.و) ------ ۳ امتیاز
۷- یارنو ترولی(تویوتا) ------------ ۲ امتیاز
۸- ژان کارلو فیسیکلا(رنو)-------- ۱ امتیاز

انتظار می رفت کیمی رایکونن راننده فنلاندی تیم فراری که اولین سال خود با این تیم را سپری می کند، نتیجه بهتری کسب کند، اما او تنها سوم شد و فرناندو آلونسو راننده اسپانیایی تیم مکلارن بنز که دو دوره پیش از این همراه تیم رنو قهرمان مسابقات شده بود در مقام پنجم از خط پایان گذشت.

جابجایی و نقل و انتقالات رانندگان در تیم های مختلف و حتی حضور رانندگان تازه وارد، پیش بینی نتایج این مسابقات را حتی برای خود تیمهای شرکت کننده غیر ممکن کرده بود.

مسابقه با وقایع هیجان انگیزی همراه بود که از جمله می توان به برخورد جنسون باتون بریتانیایی از تیم هوندا با اسکات اسپید آمریکایی از تیم توروروسو در پیچ اول اشاره کردکه منجر به خروج هر دو آنها از مسابقه شد، رقابت همیلتون و مسا برای رسیدن به مقام اول، سبقت های مکرر نیک هایدفلد راننده آلمانی تیم بی.ام.و از آلونسو و در نتیجه کسب مقام چهارم، از بین رفتن موتور اتومبیل هر دو راننده تیم ردبول و حوادث دیگر که به مراتب به هیجان این مسابقه اضافه می کرد.

همیلتون صاحب رکوردی تازه در فرمول یک

همیلتون اولین راننده سیاه پوست رقابت های فرمول یک با داشتن تنها ۲۲ سال و تجربه نه چندان بالا در این مسابقات، پس از سه حضور در سه مسابقه از این رقابتها 22 امتیاز کسب کرده و با رانندگی فوق العاده اش، بر سر قهرمانی کل، با نامداران بزرگ این مسابقات، فرناندو آلونسو هم تیم اش و فلیپه مسا از فراری، بر سر رقابت افتاده است.

همیلتون صاحب رکورد تازه ای در عرصه فرمول یک شده، که برای خود او هم غیر منتظره بود.

او که در سه گراندپری گذشته دو بار به مقام دوم و یک بار به مقام سوم دست یافته، اولین راننده تاریخ فرمول یک است که در سه حضور اولش در رقابتهای گراندپری امتیاز بالا کسب کرده و بر سکوی این مسابقات رفته است.

همیلتون صاحب رکورد تازه ای در عرصه رقابتهای فرمول یک شده، که برای خود او هم غیر منتظره بود.

او گفت:"انتظار نداشتم که به این زودی بر روی سکوی این مسابقات قدم بگذارم."

همیلتون از ۱۱ سالگی با حمایت مالی تیم مکلارن در دیگر رقابت های اتومبیلرانی از جمله GP2 به قهرمانی رسیده است. او پس از انتقال خوان پابلو مونتویا راننده کلمبیایی این تیم به مسابقات نسکار آمریکا، تصمیم ران دنیس، رییس تیم مکلارن را برای عضویت همیلتون در تیم مکلارن قطعی تر کرد.

مسابقه چهارم این فصل، یکشنبه 13 ماه می در اسپانیا برگزار خواهد شد.
+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.