ژنرال آمریکایی: توان حمله به ایران را داریم

ژنرال آمریکایی: توان حمله به ایران را داریم

این ژنرال امریکایی در عین حال معتقد است اقدام نظامی علیه ایران بهترین عمل در شرایط کنونی نیست و طرحی برای این حمله در وزارت دفاع امریکا وجود ندارد.

ژنرال «رابرت هلمز» معاون عملیات فرماندهی مرکزی آمریکا معقتد است کشورش با وجود درگیر بودن در افغانستان و عراق از آمادگی کامل برای حمله به ایران برخوردار است اما در شرایط کنونی قصد انجام چنین حمله‌ای را ندارد. بنا به گفته وی «جنگ، آخرین گزینه آمریکا در مقابل ایران است».

به گزارش آفتاب، ژنرال رابرت هلمز در مصاحبه با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: امریکا قادر است همزمان با جنگ عراق و افغانستان ،‌حمله نظامی علیه ایران را نیز در دستور کار قرار دهد. وی افزود: می‌گویم که ما همیشه آماده‌ایم و همیشه در حال سازماندهی نیروهایمان هستیم. اما اگر این مساله باعث طرح این سوال شود که ما طرحی برای حمله به ایران داریم باید بگویم نه.

بنا به این گزارش تنش میان ایران و امریکا پس از اتهامات واشنگتن در مورد کمک‌های تسلیحاتی تهران به شورشیان نظامی عراق و آموزش آنها، افزایش یافته است. در پی این تنش‌ها جورج بوش رئیس جمهوری امریکا اعلام کرد نظامیان کشورش در عراق، ‌ایرانیهایی که در جهت افزایش بی‌ثباتی در عراق عمل می‌کنند را دستگیر خواهند کرد.

ژنرال رابرت هلمز نیز در مصاحبه با خبرگزاری آسوشیتدپرس باردیگر این اتهامات را تکرار کرده و گفت: وجود تسلیحات،‌تکنولوژی و تکنیک‌های خاص به ما می‌گوید که دست ایرانیها در کار است. وی افزود: این تجهیزات باعث کشته شدن سربازان ما و عراقی‌ها می‌شود و ما قصد داریم این نفوذ خارجی در عراق را متوقف کنیم.

این ژنرال امریکایی در عین حال معتقد است اقدام نظامی علیه ایران بهترین عمل در شرایط کنونی نیست و طرحی برای این حمله در وزارت دفاع امریکا وجود ندارد.

هلمز گفت: جنگ آخرین گزینه آمریکا خواهد بود. بنا به گفته وی اگر بتوان از ابزارهای سیاسی استفاده کرد و رهبران سیاسی امریکا نیز بتوانند زمینه‌های درگیری را از بین ببرند و از این طریق وارد فضای حل‌وفصل اختلافات شوند، در این صورت دیپلماسی و راه‌حلهای سیاسی به اقدام نظامی ترجیح داده می‌شود.

بنا به این گزارش رهبران کشورهای عرب حوزه خلیج [فارس] با ابراز نگرانی از هرگونه موضع تهاجمی امریکا علیه ایران معتقدند هرگونه درگیری در منطقه می‌تواند باعث کشیده شدن جنگ به سرزمین آنها شود. اما هیچ یک از این کشورها علاقه‌ای به قرار گرفتن در جبهه ایران ندارند.

 

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.