جنایت به خاطر آهن ربا

جنایت به خاطر آهن ربا 

 پسری که به دنبال درگیری دسته جمعی در شهر ری، مرد جوانی را کشته، امروز در دادگاه کیفری پایتخت پای میز محاکمه نشست.
به گزارش روز سه شنبه خبرنگار گروه حوادث ایسکانیوز، در نشست رسیدگی به این پرونده که در شعبه 71 دادگاه کیفری تهران به ریاست قاضی عزیزمحمدی برگزار شد. ابتدا رضوانفر – نماینده دادستان – به تشریح کیفر خواست پرداخت: حمید 22 ساله متهم است ظهر 16 اسفند 84 به دنبال درگیری دسته جمعی در شهر ری، حسین 32 ساله را با ضربه های کارد از پا درآورد. همچنین علی، بهنام و میثم که به ترتیب 22، 17 و 23 ساله اند و در دعوا مشارکت داشتند متهمان ردیف های دوم تا چهارم به شمار می روند. حالا با توجه به تحقیق افسران کلانتری 172 شهر ری، گفته شاهدان و همچنین اعتراف نامبردگان برای آنان تقاضای صدور حکم قانونی دارم.
پدر و مادر داغدار نیز وقتی در جایگاه اولیای دم قرار گرفتند از طرف خود و دو نوه خردسالشان برای حمید حکم مرگ خواستند.
سپس قاضی عزیزمحمدی از پیمان 24 ساله به عنوان شاهد ماجرا خواست به تشریح آنچه دیده بپردازد.

ظهر بود و به سمت پارکینگ .... می رفتم که متوجه درگیری علی و میثم شدم در گوشه دیگری، حمید و حسین پیراهنشان را در آورده بودند و با چاقو برای یکدیگر خط و نشان می کشیدند. حسین چند ضربه کارد به حمید زد من دیدم که حمید فقط یک ضربه با کارد به کمر حسین فرو برد و او نقش زمین شد.
علی 22 ساله – متهم ردیف دوم – هنگامی که رو به روی پنج قاضی ایستاد گفت: من، حمید و یکی از دوستانم آن روز می خواستیم به بازار برویم و در میان راه تصمیم گرفتیم از یک دستفروش آهن ربا بخریم. من آهن ربا را به بالا انداختم که به زمین افتاد و شکست. به همین خاطر دستفروش با من درگیر شد اما خیلی زود دعوا تمام شد. آن موقع حسین که شاهد ماجرا بود، از مغازه اش بیرون آمد و به هواخواهی از دستفروش به من و دوستانم گیر داد. او قمه کشید و شاگردش میثم به جان من افتاد. وقتی از دست میثم فرار کردم فهمیدم حسین مرده و حمید هم به شدت زخمی شده است.
بهنام – متهم ردیف سوم – اما منکر مشارکت در درگیری شد: من آن روز به بیمارستان رفته بودم و از همه چیز بی خبرم.
نوبت دفاع به میثم که رسید گفته دیگر شاهدان را تایید کرد: من ندیدم چه کسی حسین را با کارد زد!
در این موقع قاضی عزیزمحمدی خطاب به میثم اعلام کرد: پزشکی قانونی تایید کرده که حسین بر اثر 10 ضربه کارد از پا در آمده است، حالا چگونه ادعا می کنی ندیده ای چه کسی ضربه ها را زده؟ میثم پاسخ داد: در آن لحظه با علی درگیر بودم و هیچ چیز ندیدم. گزارش ایسکانیوز می افزاید: حمید در ادامه رسیدگی قضایی به این جنایت، به عنوان مجرم ردیف نخست اظهارداشت: نمی دانم ضربه های مرگبار را چه کسی به حسین زد؟ من فقط پنج ضربه به او زدم! زمانی که حسین با قمه به صورت و گردنم می زد شوکه شده بودم و برای فرار از دستش، چاقوی او را که از جیبش به زمین افتاده بود برداشتم و ...
با پایان حرف های پسر چاقوکش، قاضی عزیزمحمدی و چهار مستشارش وارد شور شدند تا با توجه به مدرک های موجود به انشای رای بپردازند. این در حالی است که صدور حکم مرگ حمید، قطعی به نظر می رسد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.