تاکیدات مهم خاتمی در بحران اتمی

سید محمد خاتمی رئیس جمهور پیشین در دیدار با یکصد نماینده مجلس شورای اسلامی به بحران اتمی کشور اشاره کرد و خواستار آن شد که با اعتمادسازی و رفع بهانه جویی‌ها، هزینه تحقق آرزوهای ملت بزرگ ایران به حداقل رسانیده شود. خاتمی با تاکید بر این که «نباید مصالح و منافع ملی نظام را دستخوش غرض‌ها و مرض‌های دشمنان قرار داد» تاکید کرد: باید با تدبیر و درایت حساب شده به گونه‌ای برخورد کنیم تا منافع ملی و مصالح نظام به شیوه‌ای مناسب حفظ شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد باران در این دیدار که به دعوت فراکسیون خط امام (ره)برگزارشد و دو ساعت به طول انجامید، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی رئیس موسسه بین الملی گفتگوی فرهنگ‌ها و تمدن‌ها به تشریح وضعیت خارجی ایران در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی پرداخت و با توجه به حضورش در نشست‌های بین‌المللی، بر علاقه‌مندی توده‌های مردم به انقلاب اسلامی و ایران تاکید کرد.

وی در ادامه به دسیسه‌های مختلف دشمنان نظام اسلامی در طول پیروزی انقلاب و پس از آن اشاره کرد و افزود: در شرایط کنونی و به خصوص در طول چند ماه گذشته حجم تبلیغات دشمنان به نحو چشمگیری گسترش یافته و به نوعی تلاش می‌شود تا منطقه را نسبت به ایران بدبین کند.

رئیس موسسه بین المللی گفت‌وگوی فرهنگ‌ها و تمدن‌ها اضافه کرد: بر این اساس هم اینک سیاست دامن زدن به اختلافات دینی و مذهبی و القاء اینکه ایران در این اختلافات نقش دارد، فعال است.

خاتمی همچنین تاکید کرد: انسجام اسلامی که بدرستی در سال 86 مورد توجه قرار گرفته است، باید سرلوحه تمامی گروه‌ها و فرقه‌ها نه تنها در ایران بلکه درتمام جهان اسلام قرار گیرد تا نقشه های خطرناکی که وجود دارد، خنثی یا کم اثر شود.

رئیس جمهورسابق کشورمان ادامه داد: در عرصه داخلی نیز ضروری است تا اتحاد ملی به معنی واقعی مورد توجه و درک حاکمیت و نیز تمام گروه‌ها و احزاب سیاسی قرار گیرد تا زمینه مشارکت و حضور گسترده مردم بیشتر از گذشته فراهم شود.

خاتمی همچنین اظهارداشت : مجلس شورای اسلامی به عنوان قوه‌ای مؤثر و تاثیر گذار که جایگاهی والا در نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی کشور دارد، می‌بایست با توجه به وضعیت کنونی کشور در عین اعمال وظیفه نظارتی، ارشادی و هدایتی خود، به تحقق شعار امسال کمک کند و آنرا به فعلیت در آورد.

در ادامه این نشست مسائل گوناگون از جمله دستاوردهای هسته‌ای کشور و قطعنامه‌های صادره از سوی شورای امنیت و تأثیر آن برسرنوشت کشور مورد توجه نمایندگان قرار گرفت .

رئیس جمهورسابق کشورمان در این خصوص گفت: دستاوردهای ملی و بومی انرژی هسته‌ای حاصل تلاش‌ها و مساعدت های جوانان این مرز و بوم بوده و همیشه مورد حمایت ملت است و باید آنرا حفظ کرد.

خاتمی در ادامه با اشاره به مواضع مستقلانه و هوشمندانه نمایندگان مجلس هفتم شورای اسلامی اظهار امیدواری کرد تا این روش به حل هر چه بیشتر مشکلات پیش روی کشور منجر شود.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.