پروین: تیمداری واقعی را به همه نشان خواهم داد

پروین: تیمداری واقعی را به همه نشان خواهم داد

صحبت کردن با علی پروین تحت هر شرایطی جذابیت‌های خاص خودش را دارد. سرمربی اسبق تیم ملی و پرسپولیس این روزها به دور از هیاهوی فوتبال، در آرامش به سر می‌برد. البته پروین قصد دارد با خرید امتیاز یک تیم دسته اولی بار دیگر به فوتبال باز گردد.

با علی پروین درخصوص پرسپولیس، تیم ملی، تیم امید و بازگشت او به مستطیل سبز گفت و گویی انجام داده که در زیر می‌خوانید:

عدم برگزاری بازی تدارکاتی برای تیم ملی تبدیل به دغدغه بزرگی شده است. نظر شما در این باره چیست؟


به عقیده من تیم ملی در شرایط کنونی اصلا نباید دیدار تدارکاتی برگزار کند!

چرا؟

وقتی بازی تدارکاتی می‌تواند مفید باشد که مربی تیم اصلی خود را در اختیار داشته باشد اما حالا که بازیکنان داخلی درگیر مسابقات لیگ و لژیونرها هم درگیر بازی‌های خود هستند، بازی تدارکاتی هیچ فایده‌ای ندارد.

پس معتقدید باید تا پایان لیگ و جام حذفی صبر کنیم؟

بله، چون چاره دیگری نداریم و قلعه‌نوعی الان به هیچ عنوان نمی‌تواند 22 بازیکن مورد نظرش برای جام ملت‌ها را دور هم جمع کند پس باید منتظر ماند.


پیش‌بینی شما از نتایج ایران در جام ملت‌های آسیا چیست؟

من فکر می‌کنم با لژیونرهای آماده‌ای که در اختیار داریم و بازیکنان با انگیزه‌ای که برخواسته از دل لیگ در تیم ملی توپ می‌زنند مشکل خاصی برای کسب نتایج در خور نام ایران نداشته باشیم.

تیم امید هم این روزها حال و روز خوشی ندارد ...

بله، بیچاره بگوویچ گرفتار باشگاه‌ها شده و نبود بازیکن برای انجام تمرینات منظم مشکل اصلی اوست اما به هر شکل مشکل این تیم کادر فنی و بازیکنان آن نیستند و از سوی دیگر هم نمی‌توان منکر حق باشگاه‌ها شد.

به نظر شما باید چه کرد؟

هیچی، اگر اردن را ببریم که انشاء‌الله 70، 80 درصد شانس صعود خواهیم داشت و الا باید از سال‌های آتی به برنامه‌ریزی بهتری برای این تیم فکر کرد.

خب اگر موافقید وارد بحث پرسپولیس می‌شویم. قطعا شما از برتری پرگل این تیم مقابل مس کرمان شاد هستید ...
بله، پرسپولیس در این بازی بسیار خوب و عالی کار کرد همان طور که مقابل استقلال پر فروغ ظاهر شده بود و دیدید که 4، 5 موقعیت مسلم آن بازی را هم گل نکرده بود. در این بازی به خوبی موفق به گلزنی شد. این تیم نوید روزهای خوبی را می‌دهد که حتی می‌توان به جرات از قهرمانی‌اش در جام حذفی هم صحبت کرد.

اما سپاهان هم همانطور که مطلعید شدیدا پر روحیه است و فوتبالی متفاوت با قبل را ارائه می‌کند ...

درست است، آنها هم با پیروزی‌هایشان به لیگ قهرمانان آسیا بسیار پرقدرت و با روحیه شده‌اند اما پرسپولیس را هم با این سر و شکل نباید دست کم گرفت.

پرسپولیس بعد از شکست سنگین مس این دلهره را به وجود‌آورده که همانند شکست استقلال اهواز در ابتدای فصل به یک باره با افتی شدید روبه رو شود. فکر می‌کنید این اتفاق باز هم رخ دهد؟

به عقیده من اکنون این هنر دنیزلی است که مانع تکرار آن اتفاق شود هر چند که من در همین بازی با مس هم دیدم که آنها پس از گل چهارم به یک باره عقب‌نشینی کردند و ...


زیاد شعبو هم در این بازی گلزنی کرد، بازیکنی که خیلی‌ها به او اعتقادی نداشتند.

پرسپولیس امسال بازیکنان خارجی خوبی خریداری کرد که حقیقتا بی‌نظیرند و شعبو هم یکی از بازیکنان تأثیرگذار در میان آنها‌ست با این وجود بازی الونگ الونگ و رابرت ساها را بسیار می‌پسندم.


کنار گذاشته شدن سه بازیکن پرسپولیس بعد از این بازی خبر چندانم جالبی نبود ...

خب این هم عقیده سرمربی تیم است و مطمئن باشید بی‌دلیل این کار را انجام نداده است هر چند که فکر می‌کنم مشکل اصلی این چند نفر بی‌نظمی بوده است. این را هم بگویم که اگر همین محمد پسرم نیز نیم ساعت دیرتر به تمرینات تیم اضافه شود یقینا به مشکل برخواهد خورد.

در جراید هم هر دو هفته یک بار خبر از برکناری انصاری‌فرد منتشر می‌شود، نظر شما چیست؟

خب این طبع استقلال و پرسپولیس است که مطبوعات مانوری عظیم بر آنها دارند و شایعات زیاد است اما باید گفت انصاری‌فرد مرد زحمتکشی است که با جیب خالی در باشگاه پرسپولیس را باز نگه داشته و با تلاش فراوان سعی در حل امورات این باشگاه دارد با این حال آرزو می‌کنم وی با قهرمانی پرسپولیس در جام حذفی مزد زحماتش را بگیرد.

گویا بازگشت دوباره علی پروین به عرصه فوتبال و این بار در دسته اول جدی شده، این اخبار را تأیید می‌کنید؟


هنوز همه چیز در حد حرف است اما یکی از دوستانم که از توانایی مالی بسیار خوبی نیز برخوردار است علاقه زیاد به وارد شدنم به عرصه فوتبال دارد و تصمیم گرفته تا امتیاز یک تیم دسته اولی را خریداری کند.

پس تلاش برای جذب بازیکن و مربی هم صحت دارد؟

نه هنوز هیچ اقدامی در این خصوص انجام نداده‌ام اما اگر شرایط مهیا شد تصمیم دارم تا باشگاه‌داری واقعی را به همه نشان داده و یک تیمداری درست کنم چرا که دغدغه‌ای از لحاظ مشکلات مالی هم گریبانگیرم نخواهد بود

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.