بررسی مرگ مشکوک ۷۰ ستاره‌ی فوتبال

بررسی مرگ مشکوک 70 ستاره‌ی فوتبال

یک مقام قضایی در ایتالیا در حال تحقیق بر روی مرگ مشکوک 70 ستاره فوتبال است، با این احتمال که داروهای تجویز شده از سوی باشگاهشان می‌تواند سرآغاز بیماری کشنده‌اشان بوده باشد.

به گزارش ایسنا، "رافائل گوارینیلو" از عوامل اجرایی در شهر تورین، در حال تحقیق بر روی آمار بالا وغیرطبیعی سرطان و بیماری‌های دستگاه عصبی حرکتی، در بین بازیکنانی است که در باشگاه‌های لیگ برتر ایتالیا بازی کرده‌اند.

"جیان لوکا سینیورینی" بازیکن خط دفاع تیم‌های "رم"و"جنوا" در دهه 90 آخرین این بازیکنان است که در سن 42 سالگی درگذشته است. این مدعایی بر این موضوع است که هورمون‌های ارتقا دهنده عملکرد ورزشکار و همچنین برخی تزریقات ضد درد که در طی تمرینات سنگین مصرف می‌شوند، سبب افزایش میزان مرگ‌ومیر است.

در حال حاضر سازمان‌های فوتبال در سرتاسر اروپا، تحقیقات خود را در این باره آغاز کرده‌اند که میلیون‌ها دلار هزینه در بر خواهد داشت.

"ساندرودوناتی" رییس بخش تحقیقات کمییته المپیک ایتالیا، در مورد دشواری در به قطعیت رسیدن در این موارد، اینچنین توضیح می دهد:« ما باید بسیار محتاط باشیم، زیرا این یک مساله پیچیده است. این احتمال وجود دارد که این موارد به علت استفاده از مواد ارتقا دهنده‌ی عملکرد ورزشکار اتفاق افتاده باشد؛ ولی، باید سایر فرضیه‌ها را هم مد نظر داشت، همچنین باید اثر برخوردهای محکم سر با توپ را هم در این زمینه در نظر بگیریم.»

«گوارنیلو» اولین دنباله‌رو این موضوع است که به طور مستقل به این مساله واکنش نشان می‌دهد؛ ولی، پیش از این باید تمهیداتی فراهم شده باشد.

دوناتی ضمن بیان این موضوع، عوامل مرتبط با ورزش را به عنوان بخشی از این مساله مورد بازخواست قرارداد: " در حال حاضر، سازمان‌های ورزشی فقط به انجام مسابقات در سطوح بالا می‌اندیشند که همین مورد در رسانه‌ها نیز اتفاق می‌افتد. فقط این که، چه کسی قهرمان است مورد توجه قرارمی گیرد و به مسائل بزرگ لایه‌های زیرین اهمیت داده نمی‌شود. جامعه پس از 100 سال ورزش حرفه‌ای، باید به این موضوع واکنش نشان دهد:« هدف از ورزش چیست؟ بهبود وضعیت سلامت مردم، یا ازبین بردن آن؟"

وی همچنین بیان کرد: " من 11 سال مربی رده‌های ملی ورزشی بوده‌ام و با بسیاری از تیم‌های ملی همکاری داشته‌ام؛ ولی، از زمانی که شروع به صحبت درباره مبارزه با دوپینگ کردم، جهان ورزش از من روی گردان شده است."

وی ادامه داد:« دنیای ورزش به من نیاز ندارد، بلکه نیاز به یک راه حل جهانی دارد. این یک هشدار است که عوامل ورزشی جهانی تمایل به اعتراف به این موارد ندارند. برای مردم عادی ورزش به معنای سالم بودن است؛ اما، در شرایط کنونی اینان به این که چه کسی برنده است اهمیت می دهند."

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.