دیپلمات ایرانی ماموران سیادر عراق مراربوده وشکنجه کردند

دیپلمات ایرانی ربوده شده در بغداد: ماموران سیا در عراق مرا ربوده و شدیدا شکنجه کردند

شرفی گفت: سوالات ماموران CIA در مورد حضور و نفوذ ایران در عراق بود،‌آنها در مورد میزان کمک ایران به دولت آقای مالکی، گروه‌های شیعه، سنی و کرد سوال می‌کردند. آنها پس از آنکه با پاسخ‌های من در مورد روابط رسمی ایران با دولت و مقام های عراقی مواجه شدند شکنجه‌ها را افزایش دادند، روزهای زیادی روز و شب مرا مورد شکنجه‌های گوناگون قرار دادند.

دیپلمات ایرانی که در بغداد ربوده شده بود در مصاحبه‌ای جزئیات ربایش خود را اعلام کرد.
 
جلال شرفی در گفت و گو با فارس توضیح داد که چگونه توسط نیروهای آمریکایی و با کمک ماموران سازمان مخابرات عراق که زیر نظر سازمان اطلاعات آمریکا CIA کار می کند ربوده شده و به شدت تحت شکنجه قرار گرفته است.

وی آثار شکنجه را که بر بدنش مشهود است و هم اکنون تحت معالجه توسط پزشکان می‌باشد را به خبرنگاران نشان داد.
شرفی گفت: در یکی از خیابانهای بغداد در حالی که مشغول خرید از مغازه بودم توسط مامورانی که کارت وزارت دفاع عراق را داشته‌اند و برخودروهای شناخته شده نیروهای آمریکایی سوار بودند مورد ربایش قرار گرفتم ، سپس مرا به پایگاهی در اطراف فرودگاه بغداد منتقل کردند و توسط بازجویانی که برخی عرب زبان و برخی انگلیسی زبان بودند مورد بازجویی قرار گرفتم.

وی افزود: سوالات ماموران CIA در مورد حضور و نفوذ ایران در عراق بود،‌آنها در مورد میزان کمک ایران به دولت آقای مالکی، گروه‌های شیعه، سنی و کرد سوال می‌کردند. آنها پس از آنکه با پاسخ‌های من در مورد روابط رسمی ایران با دولت و مقام های عراقی مواجه شدند شکنجه‌ها را افزایش دادند، روزهای زیادی روز و شب مرا مورد شکنجه‌های گوناگون قرار دادند.

شرفی گفت: در مرحله دوم آنها سعی نمودند با نشان دادن چهره‌ای نرم، مرا تشویق به همکاری با خود کنند که توضیح دادم شما می‌توانید مطالب خود را با سفارت ایران مطرح کنید و من صرفا یک دیپلمات در سفارت هستم و خارج از وظایف قانونی نمی‌توانم کاری انجام دهم.

شرفی توضیح داد: بعدا مطلع شده که با فشار مقام های عراقی، آنها مجبور به آزاد کردن وی شده‌اند .

وی در این مورد گفت: آنها مرا در نزدیکی فرودگاه بغداد رها کردند و من توانستم با کمک مردم خود را به سفارت ایران در بغداد برسانم.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.