راز ناپدیدی نوجوان ۱۵ساله در کینه‌۳ ساله

راز ناپدیدی مرموز نوجوان 15 ساله در کینه‌ای سه ساله پنهان بود

با کشف جسد نوجوان 15 ساله در رشت که 23 روز از ناپدید شدنش گذشته بود، راز کینه سیاه متهم به قتل از خانواده مقتول برملاء شد.

به گزارش ایسنا، ماجرا از آنجا آغاز شد که والدین نوجوانی 15 ساله از ناپدید شدن فرزند محصلشان در شهرستان محل سکونت واقع در رشت، شکایتی را به کلانتری 16 این شهرستان اعلام کردند.

بنابر اظهارات پدر و مادر این نوجوان، وی مقارن 21 دی ماه سال گذشته با لباس منزل در جلوی درب منزلشان به طرز مرموزی مفقود شده و جست‌وجوهای به عمل آمده از دوستان و افراد فامیل در مورد حضور احتمالی وی در منزل آنها بی‌نتیجه مانده بود.

بدین ترتیب کارآگاهان پلیس در اولین گام در رسیدگی به این پرونده به بررسی سوابق نوجوان مفقود شده پرداختند که حاصل این تحقیقات، کسب اطلاعات درباره وضعیت اخلاقی این نوجوان بود که از روابط غیراخلاقی وی حکایت داشت، از این رو پلیس با در نظر گرفتن انگیزه‌های احتمالی و نحوه ناپدید شدن این دانش‌آموز 15 ساله، بررسی نحوه وقوع جنایت را در دستور کار قرار داد.

بر اساس این گزارش کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی رشت در ادامه تحقیقات جامع محلی عده‌ای از هم محله‌ای‌های این نوجوان را به عنوان مظنون به آگاهی احضار کردند، اما بازجویی‌ها هیچ نتیجه‌ای برای پلیس به همراه نداشت و تمامی مظنونان احتمالی با توجه به اظهاراتشان از دایره ظن پلیس خارج شدند.

در حالی که با گذشت حدود 20 روز از آغاز رسیدگی به این پرونده، کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی رشت درباره این پرونده به بن‌بست رسیده بودند، مقارن 13 بهمن ماه، سرنخی تازه برای کشف راز مفقود شدن نوجوان 15 ساله به دست آمد.

در این تاریخ ماموران پلیس اطلاع یافتند که مردی در حالی که به همراه اعضای خانواده‌اش در زمین مزروعی خود در حال شخم زدن بوده با جابه‌جا شدن خاک با جسد مدفون شده‌ای برخورد و بلافاصله مراتب را به نیروی انتظامی اعلام کرده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا مستند بر اعلام فرماندهی انتظامی گیلان، با هماهنگی مقام قضایی، ماموران پس از حضور در محل کشف جسد با خارج کردن آن از زیر زمین، مشخصات ظاهری فقدانی را با جسد تطبیق دادند و به این ترتیب محرز شد که جسد مکشوفه متعلق به نوجوان 15 ساله است که پس از کشته شدن با وارد کردن ضربات چاقو به گردنش، دفن شده است.

این بار پلیس با بررسی سوابق صاحب زمین مزروعی، این پرونده را وارد مرحله جدیدی کرد و در این میان در جریان از سر گیری تحقیقات، با احضار اعضای این خانواده به ویژه پسر 16 ساله آنها به پلیس آگاهی به عنوان مظنونان احتمالی، تحقیقات اولیه آغاز شد و با بکارگیری بازجویی‌های فنی و پلیسی به عمل آمده سرانجام دانش‌آموز 16 ساله به قتل نوجوان مفقودی اعتراف کرد و پلیس را در جریان انگیزه انتقامجویی خود قرار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، وی در اظهاراتش به پلیس معترف شد: با توجه به این که خانواده مقتول، عامل اصلی خودکشی خواهرم در سه سال قبل بود، به شدت از آنها کینه داشتم تا سرانجام تصمیم گرفتم با قتل پسرشان انتقام بگیرم.

متهم به قتل 16 ساله درباره نحوه ارتکاب جنایت به کارآگاهان گفت: مقارن 21 دی ماه، با طرح نقشه‌ای که از قبل در ذهن داشتم، مقتول را به بهانه دادن جزوه درسی در زمانی که هیچ‌یک از اعضای خانواده‌ام در منزل حضور نداشتند، به خانه دعوت کردم و در حالی که وی حواسش پرت بود، با وارد کردن ضربات کارد آشپزخانه به ناحیه گردن، او را کشتم و بلافاصله جسد را در زمین‌های زراعی دفن کردم.

تحقیقات جنایی پلیس رشت در خصوص این پرونده ادامه دارد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.