نگرانی از سلامت جسمی احمدی‌نژاد!

نگرانی از سلامت جسمی احمدی‌نژاد!

«محمد خوش‌چهره» عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به برخی اخبار درباره «نامساعد بودن وضعیت جسمانی احمدی‌نژاد به دلیل کار زیاد» تاکید کرد که یک زمامدار برای اندیشه و تفکر مناسب و گفتن حرف‌های سنجیده نیاز به استراحت و خواب کافی دارد.

نماینده تهران در گفتگو با آفتاب در خصوص اینکه «وزرای دولت نهم هر از گاهی از شرایط نامناسب جسمی احمدی‌نژاد به علت کار و فعالیت زیاد خبر می‌دهند»، گفت: از ابتدای انقلاب و حتی قبل از انقلاب نیز چهره‌های ارزشی تعادل را رعایت می‌کردند یعنی یک زمامدار آن هنگام اندیشه و تفکر مناسب دارد و حرف‌های سنجیده می‌زند و از روی تعقل برخورد می‌کند که تعادل بین کار فیزیکی و استراحت را رعایت کرده باشد.

خوش چهره تصریح کرد: تعادل کار فیزیکی و عقلی به همه انسان‌ها و خصوصا زمامداران توصیه می‌شود.

وی اظهار داشت: عوام معتقد هستند زمامداران، سکانداران کشتی هستند نه پاروزن کشتی، یعنی تعقل سکاندار کافی است تا کشتی به مقصد برسد. البته این بدان معنا نیست که سکاندار تلاش فیزیکی مناسب با تعقل را انجام ندهد و یا کار فیزیکی بر کار عقل برتری یابد بلکه رعایت هر دو نتیجه مطلوب خواهد داشت.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس خاطرنشان کرد: هر انسانی احتیاجات بیولوژیک دارد، یعنی خواب، استراحت، غذای کافی و ... که اگر یکی از آنها اجابت نشود بر روی راندمان وی اثر می‌گذارد.

نماینده تهران در مجلس هفتم با اشاره به اینکه «یک پزشک حاذق و یا یک خلبان ماهر باید شرایط بیولوژیکی خود را رعایت کرده باشد»، گفت: نمی‌توان به تخصص یک پزشک اطمینان کرد اگر وضعیت فیزیکی و دماعی وی مطلوب نباشد یا یک خلبان خسته می‌تواند اولین اشتباه که آخرین اشتباه وی خواهد بود را نیز مرتکب شود.

خوش‌چهره تأکید کرد: بدون اینکه شخص خاصی مورد نظرم باشد اما تجربه تاریخی و شواهد تاریخی در سطح استراتژیک نشان داده که چنانچه بین فعالیت دماغی و فیزیکی تعادل رعایت شود، خروجی به نفع منافع ملی خواهد بود. اما اگر افزایش یکی کاهش دیگری را در بر داشته باشد، خسارتش متوجه منافع ملی خواهد شد.

وی اظهار داشت: در تاریخ انقلاب اشخاص نزدیک به افراد بزرگی همچون شهید بهشتی که پرکاریشان آوازه بود، همیشه به رعایت تعادل در نیازهای بیولوژیک و کار فیزیکی اذعان داشتند.

نماینده تهران افزود: باید فعال بودن نمایندگان مجلس یا اعضای کابینه را ارج نهاد اما اینکه به بهانه فعالیت‌ زیاد، کاهش راندمان داشته و به علت استهلاک جسمی،‌ تصمیمات عقلانی گرفته نشود، مورد تأیید هیچ انسان منطقی با نگاه عقلایی نیست.

گفتنی است «محمدحسین صفارهرندی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز سه‌شنبه در دیدار خود با کارکنان وزارت فرهنگ با اشاره به دیداری که در نوروز با «احمدی‌نژاد» داشته، گفت: در صحبت‌ خودمانی که با ایشان داشتم متوجه این نکته شدم که حال جسمانی رئیس جمهور خوب نیست و این ناشی از رنج مشکلاتی است که بی‌رحمانه از خود کار می‌کشند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.