شیرین عبادی :آیااگرزنی هوو نخواهدامنیت کشوررابه خطرانداخته ؟

وکلای بازداشت شدگان پاسخ نگرفتند. شیرین عبادی : آیا اگر زنی هوو نخواهد امنیت کشور را به خطر انداخته است؟

صبح چهارشنبه 15 فروردین 1386 وکلای شیرین عبادی و نسرین ستوده وکلای اعضای بازداشت شده کمپین یک میلیون امضا به دادگاه انقلاب مراجعه کردند اما پاسخی نگرفتند. شیرین عبادی دراین باره گفت :«راهمان ندادند. هیچ کس هم پاسخگو نبود. وقتی وکیل دادگستری را به دادگاه راه نمی دهند بنابراین باید انتظار هرنوع بی قانونی را هم داشت .»nahidkeshavarz.JPGvsdvvsd.JPG

عبادی در پاسخ به این پرسش که آیا جمع آوری امضا در پارک جرم است و اقدام علیه امنیت محسوب می شود گفت هیچ جرمی رخ نداده ، تمامی این برخوردها و بازداشت ها غیر قانونی است.» او افزود :«متاسفانه تمام پرونده ها را امنیتی کرده اند. آیا اگر زنی بگوید نمی خواهم شوهرم سرمن هوو بیاورد امنیت کشور را به خطر انداخته است؟ آیا اگر زنی بگوید تعدد زوجات به شیوه ای که در قانون آمده است خلاف است اقدامی علیه امنیت ملی انجام داده است؟
ناهید کشاورز و محبوبه حسین زاده به همراه سه تن دیگر از اعضای کمپین یک میلیون امضا روز دوشنبه 13 فروردین هنگام جمع آوری امضا در پارک لاله تهران بازداشت شدند. دیروز سه نفر از آنان را به قید ضمانت آزاد کردند اما ناهید کشاورز و محبوبه حسین زاده به زندان اوین بند 209 و سپس بند عمومی زنان منتقل شدند.
ادامه بازداشت اعضای کمپین یک میلیون امضا در حالی صورت می گیرد که در جلسه دادگاه به بازداشت شدگان گفته شده بود که با قرارکفالت آزاد می شوند امابه جای درخواست کفیل از خانواده هایشان، آنها را به اوین منتقل کرده بودند و توضیحی هم در این باره نداده بودند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.