کثیف باشید تا سالم بمانید

کثیف باشید تا سالم بمانید

دانشمندان درحال حاضر در تلاش هستند تا مشخص کنند که آیا این باکتری موسوم به مایکوباکتریوم واکائی می‌تواند با تاثیر گذاری بر روی نورون‌های حاوی نروتونین خاصیت ضد افسردگی داشته باشد.aid, beg, dirt, dirty, donate, find, forced, garden, grease, hand, help, humiliate, humiliation, labour, money, poor, repair, search, seek, skin, slavery, soil, work

دانشمندان انگلیسی اعلام کردند: کمی کثیف بودن، هم می‌تواند خلق افراد را بهبود ببخشد و هم می‌تواند موجب تقویت سیستم ایمنی بدن آنها شود.

گزارش سلامت نیوز، مطالعات نشان داده است: آن دسته از بیماران مبتلا به سرطان ریه که به کمک یک باکتری سازگار موجود در خاک تحت درمان قرار گرفتند، کیفیت زندگی آنها به تدریج بهبود پیدا کرد.

همچنین موش‌هایی که در معرض همین باکتری قرار می‌گیرند معمولا میزان ماده شیمیایی سروتونین که با عنوان هورمون شادی شناخته شده است در مغز آنها افزایش پیدا می‌کند.

گفتنی است که فقدان سروتونین در مغز باعث بروز اختلال روانی افسردگی در افراد می‌شود.

دانشمندان درحال حاضر در تلاش هستند تا مشخص کنند که آیا این باکتری موسوم به مایکوباکتریوم واکائی می‌تواند با تاثیر گذاری بر روی نورون‌های حاوی نروتونین خاصیت ضد افسردگی داشته باشد.

از سوی دیگر، محققان کانادایی نیز موفق به کشف رابطه بین سروتونین خلق و سیستم ایمنی بدن شده‌اند.

این گروه از محققان در مرکز پزشکی دانشگاه جرج تاون اخیرا دریافته‌اند که سروتونین بین سلولهای اصلی در سیستم ایمنی بدن عبور می‌کند و این ماده شیمیایی می‌تواند منجر به فعال شدن یک واکنش ایمنی شود.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.