ابتلای «مارادونا» به بیماری هپاتیت

ابتلای «مارادونا» به بیماری هپاتیت

پزشک شخصی دیه‌گو مارادونا، چهره اسطوره‌ای فوتبال آرژانتین اعلام کرد: مارادونا در اثر افراط در مصرف مشروبات الکلی به بیماری هپاتیت مبتلا شده است.

به ‌گزارش خبرگزاری فرانسه از بوینوس آیرس، «آلفردو کائه» افزود: درمان وی مستلزم دو هفته استراحت مطلق است.
کائه به رادیو میتره گفت: نوع بیماری که وی بدان مبتلا شده، ناشی از مصرف الکل است.

روز یکشنبه هفته جاری، کائه و «هکتور پزلا» رئیس بیمارستان محل درمان مارادونا اعلام کردند وضعیت وی نسبت به روزهای گذشته بهتر شده درحالیکه کائه یک روز بعد گفت کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال آرژانتین وضعیت پیچیده‌ای دارد که فعلا مساله اصلی، هپاتیت است.
وی توضیح داد: ابتدا نگران بودم که ناراحتی او از لوزالمعده است.

معاینه دیه‌گو به طور دائم ادامه داشت و فکر می‌کنم اکنون با یقین کامل بیماری شناخته شده است.
مارادونا ‪ ۴۶‬ساله یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال جهان شناخته شده اما اعتیاد مداوم به الکل و مواد مخدر وجهه او را در داخل و خارج از زمین فوتبال خدشه دار کرد. وی در سال ‪ ۱۹۹۷‬از فوتبال خداحافظی نمود.

دیه گو مارادونا در سال ‪ ،۱۹۹۱‬هنگامی که برای باشگاه بارسلونا اسپانیا بازی می‌کرد، به بیماری هپاتیت ب مبتلا شد. سپس در سال ‪۲۰۰۴‬ در اثر زیاده روی در مصرف کوکائین دچار حمله قلبی گردید. وی روز چهارشنبه گذشته از منزل پدرش به بیمارستان منتقل شد.

چندی قبل کائه هشدار داده بود که مارادونا، عضو سابق باشگاه ناپولی، بارسلونا و بوکاجونیور، دوباره اضافه وزن دارد و باید برای درمان به سوییس اعزام شود.

اوایل ماه جاری روزنامه‌های مختلف تصاویر او را که دوباره چاق شده منتشر کردند درحالی که وی در سال ‪ ۲۰۰۵‬با انجام جراحی حدود ‪ ۵۰‬کیلوگرم کم کرده بود. در تصاویر دیگر، مارادونا در یک کلوب شبانه با بینی آسیب دیده در اثر سقوط از صندلی، نشان داده شد

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.