ضروری نبودن ماموگرافی سالانه درزنان بالای ۴۰سال

توصیه جدید پزشکی در امریکا درباره ضروری نبودن ماموگرافی سالانه در زنان بالای 40 سال

محققان کالج پزشکان امریکا امروز دوشنبه اعلام کردند ضرورتی ندارد زنان بالای چهل سال هر سال ازمایش های مربوط به سرطان سینه یا ماموگرافی انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری انتخاب به نقل از خبرگزاری فرانسه از سانفرانسیسکو این پزشکان با در نظر گرفتن فواید و ضررهای این ازمایش اظهار داشتند مراجعه زنان چهل تا چهل و نه ساله برای انجام ماموگرافی باید با توجه به شرایط فردی هر شخص انجام شود.

این محققان که نتایج تحقیقاتشان در نشریه سالانه پزشکی داخلی منتشر شده است ، به پزشکان توصیه کرده اند وضع بیماران چهل ساله را به طور مرتب بررسی و انها را از فواید و ضررهای ماموگرافی اگاه کنند و برای هر بیمار در صورت ضرورت تصمیم به انجام این کار بگیرند.

دکتر داگلاس اونز محققی که ریاست کمیته محققان این کالج را بر عهده دارد نیز گفت ما نمی گوییم که زنان نباید ماموگرافی انجام دهند بلکه توصیه اصلی ما ان است که خانمها پس از مشورت با پزشک خود درباره انجام ماموگرافی تصمیم گیری کنند.

انجمن سرطان امریکا سال گذشته توصیه کرده بود زنان پس از سن چهل سالگی هر ساله ماموگرافی انجام دهند.
کالج مامایی و زنان و زایمان امریکا نیز توصیه کرده است زنان این رده سنی سالی یک بار یا هر دو سال یک بار برای ماموگرافی مراجعه کنند.

بر اساس اعلام انجمن سرطان امریکا یک چهارم سرطانهای سینه در زنان کمتر از پنجاه سال مشاهده می شود.

همین انجمن اعلام کرده است با توجه به سابقه خانوادگی و سن فرزند اول ، خطر ابتلا به سرطان سینه در زنان چهل تا چهل و نه ساله ای که علائم احتمالی ابتلا به سرطان در انها وجود ندارد یک درصد و همین رقم در زنانی که احتمال مبتلا شدن به سرطان در ا نها وجود دارد شش درصد براورد شده است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.