اعدام دو مأمور نیروی انتظامی به‌دلیل فساد مالی

اعدام دو مأمور نیروی انتظامی به‌دلیل فساد مالی


فرمانده نیروی انتظامی ضمن اعلام خبر اعدام دو تن از پرسنل متخلف پلیس خراسان رضوی در خصوص حوادث رانندگی نوروز امسال گفت: 638 تن در سوانح رانندگی نوروز امسال کشور جان خود را از دست دادند. Go to fullsize image

به گزارشخبرگزاری انتخاب به نقل از ایسنا، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم طی یک نشست خبری در مشهد اظهار کرد: از 25 اسفند ماه سال 85 تا دهم فروردین‌ماه امسال، آمار تلفات جاده‌ای در صحنه که توسط ماموران پلیس به ثبت رسیده نسبت به مدت مشابه سال قبل 17 درصد کاهش یافته اس.

وی افزود‎: این کاهش در شهرها 37 درصد و در مسیرهای برون شهری و جاده‌ای 12 درصد بوده است.

سردار احمدی‌مقدم با اشاره به این که تعداد کشته‌شدگان تصادفات جاده‌ای در تعطیلات نوروز 85 765 تن و امسال 638 تن بوده است، تصریح کرد: سال قبل 35 هزار و 182 فقره و امسال 30 هزار و 921 فقره تصادف جاده‌ای به ثبت رسید و به این ترتیب می‌توان گفت که شدت تصادفات نسبت به تعداد تصادفات کاهش بیشتری یافته است.

وی همچنین از تجهیز تمام پاسگاه‌های برون‌شهری به ماموران راهنمایی و رانندگی به همراه موتورسیکلت تا چند ماه آینده خبر داد.

سردار احمدی مقدم در ادامه با اشاره به حوادث چهارشنبه آخر سال 85، آمار مجروحان را 390 تن عنوان کرد و افزود: فرهنگ‌سازی، اقدامات نامحسوس پلیس و تلاش برای توسعه گستره قانون‌پذیری در بین مردم موجب شد تا آمار مجرحان از 4 هزار و 500 تن در سال 83 و یکهزار و 900 تن در سال 84 به 390 تن در سال 85 کاهش یابد.

وی با اشاره به این که خراسان رضوی در اصلاح ساختاری این سازمان در بین همه ارگان‌ها موفق به کسب رتبه نخست شده است، گفت: 30 هزار تن از تعداد 58 هزار نفری که قرار بود به ستادها و رده‌های اجرایی متتقل شوند، تاکنون انتقال یافته‌اند و از این رو از ابتدای اجرای این طرح، استعداد کلانتری‌ها بدون افزایش نیروی انسانی بین 20 تا 30 درصد افزایش یافته است.

فرمانده ناجا تاکید کرد: افزایش نیرو در نیروی انتظامی به خط قرمز خود رسیده و باید برای کاهش پذیرش سربازان و افزایش نیروی کادری در جهت حرفه‌گرایی اقدام شود.

وی در ادامه به برخورداری پرسنل نیروی انتظامی از تسهیلات اشاره کرد و گفت: در بعد منزلت برای ارتقای وضعیت کارکنان برنامه‌های گسترده‌ای در دست اقدام است.

سردار احمدی‌مقدم ادامه داد: در بعد معیشت طبق هدف‌گیری‌های صورت گرفته در سال قبل به 13 هزار نیرو وام مسکن و 5 هزار نیرو وام ودیعه مسکن تعلق گرفته است؛ ضمن این که کار احداث بیش از دو هزار واحد مسکونی برای کارکنان تا خرداد ماه سال جاری به اتمام خواهد رسید.

وی افزود: طبق این برنامه هر سال 20 هزار تن از کارکنان را پوشش خواهیم داد تا در انتهای این طرح پرسنل نیروی انتظامی هزینه‌ای برای اجاره مسکن پرداخت نکنند.

فرمانده ناجا همچنین با اشاره به این که تقریبا تمامی بدهی کارکنان این سازمان پرداخت شده است، افزود: انواع وام‌های پرداخت شده به کارکنان ناجا در سال گذشته بیش از 300 میلیارد تومان بوده و برای سال جاری بیش از 350 میلیارد تومان پیش‌بینی شده است؛ ضمن این که در سال قبل وام‌های دیگری نیز پرداخت شده بود.

وی در خصوص دریافت رشوه و فساد مالی برخی کارکنان نیروی انتظامی گفت: این که فردی به بهانه وضع نامناسب معیشتی دست به این اعمال بزند به هیچ عنوان قابل قبول نیست و قاطعانه و بدون شوخی با این افراد برخورد خواهد شد.

سردار احمدی‌مقدم با اشاره به اعدام دو تن از کارکنان نیروی انتظامی خراسان رضوی به دلیل فساد مالی، این را از نشانه‌های جدیت در برخورد با این معضل در پلیس عنوان کرد و افزود: سازمان ما همیشه در معرض ویروس و میکروب است، به همین دلیل اگر ناچار شویم، جراحی کرده و به شدت با اینگونه موارد برخورد می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون کمیسیون انضباطی ما فعال بوده و هریک از پرسنل که دچار تخلف شوند در کمتر از سه ماه به اتهامشان رسیدگی می‌شود.

فرمانده ناجا با اشاره به درگیری‌ها با اشرار در مرزهای شرقی کشور، گفت: این درگیری‌ها که در جداره‌های مرزی کشور صورت می‌گیرد، در خراسان تقریبا به صفر رسیده؛ ضمن این که فعالیت‌های ناجا در سال قبل برای بستن مرز در حد امکانات ابتدایی مانند ساخت دیوار و کانال حدود 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی افزود: به دلیل مسافت طولانی 900 کیلومتری مرز در شرق کشور بقیه عملیات امسال انجام می‌شود و در این حال تجهیز خطوط مرزی با رادار، دوربین، کایت‌های موتوردار و استفاده از بالگرد و هواپیمای بدون سرنشین از اقدامات بعدی و پیشرفته در مرزهای شرقی خواهد بود.

سردار احمدی‌مقدم همچنین اقدامات دیپلماسی با پاکستان و افغانستان را در زمینه دستگیری و مبارزه با اشرار مثبت ارزیابی کرد.

وی در ادامه از کاهش 25 درصدی آدم‌ربایی، 4 درصدی قتل، 3 درصدی شرارت، 10 درصدی تجاوز به عنف، 40 درصدی سرقت مسلحانه، 40 درصدی راهزنی و 43 درصدی سرقت از بانک در کشور خبر داد و افزود: بیشتر این تخلفات در مناطق شرقی کشور رخ داده است.

فرمانده ناجا خاطرنشان کرد: با وجود افزایش 30 درصدی تعداد سفرها به استان خراسان رضوی در تعطیلات نوروزی امسال، وقوع جرایم نسبت به مدت مشابه سال قبل 15 درصد کاهش یافته که این میزان کاهش جرایم در سایه تلاش گسترده پرسنل نیروی انتظامی، نیروهای امدادی، خدماتی و رسانه‌ای و اجرای طرح نوروزی از حدود یک ماه قبل صورت گرفته است، ولی هنوز به وضعیت ایده‌آل نرسیده‌ایم.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.