مرکل:ایران عامل التهاب جهان!

مرکل:ایران عامل التهاب جهان!

آنجلا مرکل صدر اعظم آلمان که برای یک سفر دوره ای به خاورمیانه هم اکنون در سرزمین های اشغالی به سر می برد ادعا کرد که ایران با اقدامات خود جامعه جهانی را در وضعیت التهاب نگه می دارد.  Go to fullsize image

به گزارش مهر به نقل از آسوشیتدپرس، آنجلا مرکل که کشورش ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را برعهده دارد ضمن انتقاد شدید از موضع ایران علیه رژیم صهیونیستی گفت که جمهوری اسلامی با اظهارات خود علیه اسرائیل، با ادامه برنامه های هسته ای خود و اکنون نیز با دستگیری 15 ملوان انگلیسی جامعه جهانی را در التهاب نگه می دارد.

رئیس دوره ای اتحادیه اروپا در سخنانی در دانشگاه عبری بیت المقدس جایی که به وی دکترای افتخاری این دانشگاه اهداء شد، درباره دستگیری ملوانان انگلیسی از سوی ایران گفت که اتحادیه اروپا در این باره با انگلیس همراه و همگام است و ما خواهان آزادی فوری این 15 ملوان هستیم.

صدر اعظم آلمان همچنین پس از دیدار با ایهود اولمرت نخست وزیر و دیگر مقام های اسرائیلی گفت که اتحادیه اروپا آماده حمایت از گفتگوهای صلح است اما در نهایت این بسته به دو طرف است که مسائل خود را خودشان حل کنند.

مرکل یادآور شد که اتحادیه اروپا نباید تصور کند که می تواند راه حلی را به زور به پیش ببرد و این اتحادیه نه می تواند و نه در پی انجام این کار است.

وی همچنین قرار است با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان نیز دیدار کند و در پایان سفر دوره ای خود به بیروت سفر می کند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.