افزایش حداقل سن ازدواج اتباع بیگانه داوطلب مهاجرت به انگلیس

حداقل سن ازدواج اتباع بیگانه داوطلب مهاجرت به انگلیس افزایش یافت

حداقل سن قانونی خارجی‌هایی که بر اساس ازدواج با اتباع انگلیس خواهان کسب اجازه اقامت در این کشور هستند از ‪ ۱۸‬به ‪ ۲۱‬سال افزایش یافت.

 

وزارت کشور انگلیس روز چهارشنبه اعلام کرد، این اقدام که از سال ‪۲۰۰۸‬ آغاز خواهد شد، به منظور مقابله با ازدواج‌های صوری به منظور کسب اجازه اقامت در انگلیس صورت گرفته و بخشی از برنامه گسترده و بلند مدت سیاست مبارزه با مهاجرت‌های بی‌رویه و غیرقانونی در این کشور است.

مقررات جدید درباره افزایش حداقل سن متقاضیان خارجی ازدواج با اتباع انگلیسی در شرایطی وضع شده که حداقل سن ازدواج اتباع انگلیسی داوطلب ازدواج با خارجی‌ها همچنان ‪ ۱۸‬سال است.

به گفته "جان رید" وزیر کشور انگلیس، این اقدام همچنین در مقابله با ازدواج‌های اجباری و بدون رضایت طرفینی که عمدتا بین اتباع کشورهای آسیای جنوب شرقی و انگلیسی‌هایی که اصالتا از آن منطقه هستند، نیز می‌تواند موثر واقع شود.

در صورت اجرای کامل مقررات جدید سالانه حدود ‪ ۳‬هزار نفر از تعداد زنان جوان مهاجر عمدتا هندی که بر مبنای ازدواج با اتباع انگلیسی به این کشور مهاجرت می‌کنند، کاسته خواهد شد.

یکی دیگر از راهکارهای جدید دولت انگلیس برای مقابله با ازدواج‌های صوری برای کسب اجازه اقامت این کشور، اجباری کردن آزمون درک و شناخت از فرهنگ و زبان انگلیسی است که متقاضیان ازدواج با اتباع انگلیسی باید در آن پذیرفته شوند و نشان دهند که در جامعه جدید منزوی و بدون ارتباط نخواهد ماند.

از دیگر موارد این اقدامات محدودکننده مهاجرت، اجباری شدن مصاحبه برای روادید ازدواج و انگشت نگاری افراد خارجی متقاضی ازدواج با اتباع انگلیس، ثبت و ضبط بایومتریک چشم، اجباری شدن استفاده از کارت شناسایی ملی و اثبات هویت آنان از طریق سیستم‌های جدید علمی و بین‌المللی است.

یکی دیگر از موارد سختگیری جدید مهاجرتی ضرورت کنترل و گزارش ثبت نام افراد دارای ویزای دانشجویی است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.