تایم مدعی شد: تبادل آتش میان نیروهای آمریکاوایران

تایم مدعی شد: تبادل آتش میان نیروهای آمریکاوایران

یک پایگاه اینترنتی آمریکا مدعی درگیری میان نظامیان ایران وآمریکا درمرزعراق شد.

بگزارش البرزسامانه اینترنتی تایم درمطلبی نوشت :منطقه دیاله شاهددرگیری میان نیروهای ایران وآمریکا بود.

این پایگاه به  نقل از برخی نظامیان آمریکایی مستقر در پایگاه دیاله که خواسته‌اند نامی از آنها برده نشود، می‌نویسد ارتش آمریکا پس از تبادل آتش با نیروهای ایرانی این گزارش کوتاه را منتشر کرد.

در این گزارش آمده است: سربازان گردان پنجم از تیپ ۷۳ زرهی هنگام گشت‌زنی مشترک و عادی خود با نیروهای عراقی در طول مرز ایران، حدود ۷۵ مایلی (۱۲۰ کلیومتری) شرق بغداد، دو سرباز ایرانی را شناسایی کردند که از خاک عراق به سوی ایران در حال فرار بودند. لحظه‌ای بعد، نیروهای آمریکایی و عراقی به یک سرباز دیگر ایرانی این سوی مرز عراق برخورد کردند که مقاومت می‌کرد. همینکه سربازهای عراقی به سوی افسر ایرانی رفتند و با وی صحبت کردند، دسته‌ای از سربازان ایرانی مشاهده شدند که در حال محاصره گشتی نیروهای ائتلاف هستند و در بلندی موضع گرفته‌اند.

برپایه گزارش ارتش آمریکا ,فرمانده ایرانی به سربازان آمریکایی و عراقی گفته است که اگر بخواهند حرکت کنند به آنها شلیک خواهد شد.

بر پایه این گزارش نظامیان آمریکایی از ترس اسارت، فرار کردند و نیروهای ایرانی با سلاح‌های سبک و آرپیجی به سوی نیروهای ائتلاف آتش گشودند؛ و سربازان آمریکایی در پی تیراندازی از مرز دور شدند.

این گزارش می‌افزاید:دردرگیریهای مذکور چهار سرباز، یک مرزبان و یک مترجم عراقی بوسیله نیروهای ایرانی دستگیر شدند.

گزارش مذکورهنوزموردتائیدمقامات ایرانی قرارنگرفته است .

پیش ازاین نیزرسانه های آمریکایی درانتشاربرخی اخبارجهت داربااهداف کمک به  پنتاگون تلاشهایی راصورت داده اندکه متاسفانه برخی رسانه های ایران نیزدردام این اخبارافتاده اند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.