ایران در پاسخ به "بکت": ادب داشته باشید

ایران در پاسخ به اظهارات توهین آمیز "بکت": ادب داشته باشید

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران گفت : بکارگیری الفاظ غیراخلاقی نمی‌تواند نقض حاکمیت و حریم کشورها را پنهان سازد.

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران گفت : بکارگیری الفاظ غیراخلاقی نمی‌تواند نقض حاکمیت و حریم کشورها را پنهان سازد.

به ‌گزارش خبرگزاری انتخاب، سید محمد علی حسینی، این مطلب را در واکنش به‌ اظهارات توهین آمیز مارگرت بکت وزیر خارجه انگلیس عنوان کرد.

بکت روز گذشته در حاشیه اجلاس غیررسمی وزرای خارجه اتحادیه اروپایی در شهر برمن آلمان با بکارگیری عباراتی غیردیپلماتیک، نمایش فیلم مصاحبه نظامیان دستگیر شده انگلیس را زیر سئوال برده بود.

سخنگوی وزارت امورخارجه با بیان اینکه "نمایش فیلم بازداشت‌ شدگان در چارچوب ملاحظات انسانی و با هدف انتقال خبر سلامتی آنان و رفع نگرانی خانواده هایشان صورت گرفته"، از اظهارات توهین آمیز و تحریک ‌کننده مانند اظهارات خانم بکت، اظهار تعجب کرد.

وی همچنین دولت انگلیس را به رعایت ادب و نزاکت و اقدام به قوانین و مقررات بین‌المللی ناظر بر احترام به تمامیت ارضی کشورها فرا خواند و از آنها خواست نشان دهند که قادر به کنترل خویش هستند.

سیمای جمهوری اسلامی ایران تاکنون در دو نوبت اقدام به پخش تصاویر نظامیان دستگیر شده انگلیسی کرده است که طی آن دو تن از این افراد خبر سلامتی خویش را به خانواده هایشان اعلام کرده‌اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلا‌می ایران اعلا‌م کرد: ایران منتظر تصحیح رفتار و اتخاذ رویکرد های معقول دولت انگلیس است

 

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.