"۳۰۰" پرفروش‌ترین فیلم در سطح بین‌المللی شد

"300" پرفروش‌ترین فیلم در سطح بین‌المللی شد

فیلم "300" با 48 میلیون دلار فروش در بیش از 5000 سالن سینما در 33 کشور، به راحتی تمام رقبای خود را کنار زد تا پرفروش‌ترین فیلم هفته در سطح بین المللی لقب بگیرد.

به گزارش مهر، در حالی که سه هفته از نخستین اکران "300" در آمریکای شمالی می گذرد، نمایش این فیلم در 20 کشور دیگر نیز آغاز شد و در بسیاری از این کشورها عنوان پرفروش ترین فیلم هفته را از آن خود کرد. "300" تاکنون خارج از بازار آمریکای شمالی 79 میلیون دلار فروخته که با احتساب فروش آن در داخل آمریکا رقمی درحدود 241 میلیون دلار می شود.

از نوامبر گذشته که "کازینو رویال" طی یک هفته درسطح بین المللی 66 میلیون دلار فروخت، هیچ فیلم دیگری نتوانسته بود تا این حد در گیشه های فروش موفق باشد. بیشترین موفقیت این فیلم ضد ایرانی در بریتانیا حاصل شد که در 369 سالن به فروشی در حدود 9/8 میلیون دلار دست یافت (59 درصد مجموع فروش پنج فیلم صدر جدول و سه برابر بیشتر از تریلر "پیش آگاهی"، دومین فیلم پرفروش این منطقه) .

فیلم جنگی زاک اسنایدردر اسپانیا هم با 3/6 میلیون دلار در 536 سالن، بازار فروش را تحت سلطه خود درآورد. "300" در روسیه، فرانسه و ایتالیا نیز به ترتیب 6/5، 6/5 و 3/5 میلیون دلار موفق ترین فیلم هفته بود. ضمن اینکه فیلم پس از سه هفته همچنان پرفروش ترین فیلم یونان است. هرچند مسابقه روزشنبه تیم ملی فوتبال این کشور با ترکیه در چارچوب مسابقات فوتبال مقدماتی یورو 2008، باعث شد فروش فیلم در مقایسه با هفته قبل 52 درصد کاهش پیدا کند و به 3/1 میلیون دلار برسد. "300" تاکنون حدود 4/9 میلیون دلار در یونان فروخته است.

این فیلم در هفته های آتی در برزیل، استرالیا و آلمان نیز اکران می شود. فیلم نبرد سپاهیان یونان و ایران، این هفته در حالی حدود 50 میلیون دلار فروخت که سال گذشته در هفته مشابه، فیلم "پلنگ صورتی" تنها با 6/10 میلیون دلار توانست عنوان پرفروش ترین فیلم در سطح بین المللی را از آن خود کند.

کمدی "نوربیت" با بازی ادی مرفی، دومین فیلم پرفروش هفته بود. این فیلم در 40 کشور و در 2513 سالن تقریبا 3/8 میلیون دلار فروش داشت. مجموع فروش جهانی این فیلم با احتساب بازار آمریکای شمالی 137 میلیون دلار شده است. "موسیقی و ترانه" و "روح سوار" نیز به ترتیب با هفت و 4/5 میلیون دلار، رده های سوم و چهارم جدول را به خود اختصاص دادند. فروش جهانی "روح سوار" به 6/208 میلیون دلار رسیده است. "شب در موزه" (6/3 میلیون دلار)، "گرازهای وحشی" (6/2 میلیون دلار)، "پاسبان عصبی" ( دو میلیون دلار) و "فیلم حماسی" (دو میلیون دلار)، دیگر فیلم های پرفروش این هفته در سطح بین المللی بودند.

 

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.